TikTok przy współpracy ze Smartisan może pracować nad własnym smartfonem

smartisan logo

Zapewne wielu z was kojarzy TikTok. Teraz twórcy tej aplikacji postanowili stworzyć, przy współpracy z firmą Smartisan, swój własny smartfon mający być urządzeniem zaprojektowanym idealnie pod użytkowników TikTok. 

Czy tego typu smartfony mają sens?

Smartisan nie jest zbyt rozpoznawalną firmą na rynku mobilnym. Producent ten wprawdzie tworzył naprawdę ciekawe smartfony, które mogły podbić serca użytkowników na całym świecie, ale brak reklamy, a co za tym idzie problemy z dotarciem do świadomości odbiorców sprawiły, że chiński producent w lutym tego roku stał na skraju bankructwa. Tym bardziej dziwi mnie fakt podpisania przez twórców aplikacji TikTok umowy właśnie z Smartisanem. Na rynku jest dużo innych producentów, którzy mogliby być zainteresowani stworzeniem limitowanej edycji swojego urządzenia lub zaprojektowania czegoś zupełnie nowego.

Weźmy pod uwagę, że z TikTok korzystają miliony użytkowników na całym świecie, a już w 2018 roku aplikacja ta była dostępna w 150 krajach i w 75 różnych językach. To sprawia, że specjalny limitowany smartfon mógłby cieszyć się gigantyczną wręcz popularnością. Czym jednak miałoby się wyróżniać to urządzenie? TikTok polega na nagrywaniu krótkich (maksymalnie 15 sekundowych) filmów z wykorzystaniem dowolnego utworu muzycznego. Tym samym użytkownicy potrzebują aparatu oferującego nagrywanie wideo w bardzo wysokiej jakości. Filmy następnie mogą być edytowane i modyfikowane przy pomocy narzędzi dostępnych w aplikacji. Oczywiście nie potrzebujemy do tego zbyt dużej wydajności, ale najtańsze średniaki mogą nie dać sobie rady.

Tym samym smartfonem stworzonym dla TikTok mógłby tak naprawdę być każdy flagowiec czy większość mocniejszych średniaków. Co przygotuje jednak Smartisan? Myślę, że możemy spodziewać się czegoś naprawdę wyjątkowego. Premiera urządzenia powinna odbyć się jeszcze w tym roku, ale na tę chwilę nie znamy jakichkolwiek szczegółów dotyczących jego specyfikacji. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość!

Zobacz także: Sąd zamraża środki Smartisan. Koniec firmy wydaje się bliski

Co myślicie o pomyśle TikTok dotyczącym stworzenia własnego smartfona? Czy Smartisan poprzez ten kontrakt może powrócić na rynek mobilny? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!