Sąd zamraża środki Smartisan. Koniec firmy wydaje się bliski

smartisan logo

Problemów finansowych Smartisana ciąg dalszy. W listopadzie zeszłego roku Coolpad pozwał chińskiego producenta o nieopłacenie zaległości oraz wykorzystywanie znaków towarowych i loga niezgodnie z umowami. Teraz sytuacja wygląda jeszcze gorzej.

Smartisan bliski upadku

Wyrok chińskiego sądu związany z pozwem zgłoszonym przez Coolpad został ogłoszony już jakiś czas temu. Smartisan miał zapłacić karę wynoszącą w sumie 5 milionów juanów czyli około 2,7 miliona zł. Chiński producent postanowił jednak nie płacić tej kary. Po raz kolejny musiał zatem zainterweniować sąd. Zadecydował on o zamrożeniu wszystkich środków finansowych firmy. Tym samym Smartisan nie może dysponować już zgromadzoną na koncie kwotą, która wynosi bagatela 15778654 juany (ok. 8,63 milionów zł).

smartisan nut 2 pro
Smartisan Nut Pro 2

Decyzja chińskiego sądu jest ogromnym ciosem dla producenta z Państwa Środka. Zablokowanie wszystkich firmowych środków wiąże się z tym, że firma ta nie jest w stanie pracować nad niczym nowym, a co za tym idzie nie jest w stanie zarabiać. Aktywa Smartisana zostały zamrożone aż do 16 grudnia 2020 roku lub do momentu gdy spór z Coolpad zostanie zakończony.

Tym samym Smartisan dołącza do LeEco oraz Gionee, które także przeszły przez ogromne problemy finansowe. Patrząc na sytuację tych firm w głowie rodzi się jedno pytanie – czy mniejsze firmy nadal mają szansę zaistnieć na rynku mobilnym? W dzisiejszych czasach użytkownicy wybierają smartfony firm, które budzą ich zaufanie. Z tego też powodu coraz to większą sprzedażą cieszą się tacy giganci jak Xiaomi, Huawei czy Honor, a mniejsi producenci stoją w ich cieniu, a często i całkowicie znikają ze sceny. Miejmy jednak nadzieję, że Smartisan wyjdzie z finansowych problemów i już niedługo zobaczymy kolejne urządzenia tej firmy. Producent z Państwa Środka niejednokrotnie udowadniał nam, że jest w stanie stworzyć coś ciekawego, coś co naprawdę przyciąga wzrok. Czy jeszcze zobaczymy jakikolwiek telefon z logo Smartisana? Czas pokaże.

Co myślicie o urządzeniach Smartisan? Chcielibyście by chiński producent pokazał światu kolejne smartfony? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!