TikTok uratowany, nie będzie zakazany w USA

tiktok

Od dłuższego czasu wiele mówiło się o konflikcie Stanów Zjednoczonych z TikTokiem. Ta niesamowicie popularna aplikacja miała zostać zablokowana w tym państwie ze względu bezpieczeństwa. Tak się jednak nie stanie.

Oracle uratowało TikToka

TikTok, aplikacja należąca do chińskiej firmy Bytedance, miała zostać zablokowana na terenie Stanów Zjednoczonych ze względu na cyberbezpieczeństwo. Nie od dziś wiadomo, że Amerykanie nie lubią się z Chińczykami, co widać na przykładzie chińskiego producenta elektroniki użytkowej, Huawei. Nadzieją dla tej aplikacji miało być wykupienie jej przez amerykańskiego giganta, Microsoft, ale porozumienie tych dwóch stron nie doszło do skutku. Udało się to jednak firmie Oracle, dzięki czemu TikTok nadal będzie dostępny w Stanach.

Oracle TikTok

Warto przeczytać: Instagram Lite powraca? Czy doczekamy się go w Polsce?

Aplikacja ta miała zostać zablokowana już dzisiaj, 20 września, ale tak się nie stało. Siedziba TikToka pozostanie na terenie USA, a firma Oracle ma odpowiadać za cyberbezpieczeństwo, a dokładniej mówiąc będzie ona dbała o bezpieczeństwo danych użytkowników. Będzie świadczyć ona usługi architektury chmurowej dla użytkowników tej aplikacji w Stanach. Taki układ ma przynieść wiele korzyści obu stronom, głównie finansowych. TikTok teraz będzie mógł jeszcze lepiej się rozwijać i przynosić większe zyski. Dodatkowo, w ciągu kilku najbliższych lat ma powstać ponad 25 tysięcy miejsc pracy. Trumpowi spodobało się takie rozwiązanie i popiera to, tak więc wygląda na to, że TikTok będzie mógł bezproblemowo tam pozostać i dalej się rozwijać. Przyznam, że gdyby blokada ta doszła do skutku, to zarówno właściciele aplikacji, jak i użytkownicy jej w Stanach. Nie oszukujmy się, gdzie aktualnie najlepiej szukać śmiesznych filmików lub ciekawych tańców? Bardzo duża część materiałów tam upublicznionych powstaje właśnie w USA, przynajmniej tak ja zaobserwowałem. Gdyby nagle nie mogli oni korzystać z tej aplikacji, to TikTok wyglądałby chyba nieco inaczej. Jestem bardzo ciekawe tego, czy w międzyczasie nie powstanie jakiś kolejny spór związany z nim. Mam nadzieję, że nie, mam powoli dosyć tych wszystkich przepychanek na linii USA – Chiny.

Korzystacie z TikToka? Co sądzicie o tej aplikacji?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!