TikTok dodaje opcję „nie lubię tego” i prawdopodobnie wsadza tym samym kij w mrowisko

tiktok

TikTok to aktualnie jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych, która przyciąga osoby tworzące przeróżny kontent. Dotychczas był on family-friendly, ale ma się to zmienić wraz z pojawienie się przycisku „nie lubię tego”.

Nie lubię tego

Opinie na temat TikToka są bardzo podzielone, jedni uwielbiają tę platformę, inni twierdzą, że to kompletna strata czasu. Nie zmienia to jednak faktu, że w bardzo krótkim czasie TikTok pozyskał ogromną ilość użytkowników, głównie wśród nastolatków i tzw. „młodych dorosłych. Idea stojąca za tym sukcesem nie jest nowa i opiera się na dobrze znanym schemacie krótkich filmików, najczęściej będących stworzonych w żartobliwy, wręcz satyryczny sposób. Można je było polubić lub skomentować, co zwiększało zasięgi i w zasadzie to tyle jeśli chodzi o interakcje pomiędzy użytkownikami. Wszystko zmieni się niebawem, kiedy pojawi się przycisk „nie lubię tego”.

tiktok

Kiepski pomysł?

Podobna funkcja działa już teraz na TikToku, ale ogranicza się do anonimowego zgłoszenia administratorom, że film jest nieodpowiedni lub nieinteresujący. Mało kto korzysta jednak z tej funkcji, głównie dlatego, że wymaga większego zaangażowania naszego czasu i „przeklikania” kilku opcji. Nie zmienia to faktu, że pozwoliło to na usunięcie 85 milionów filmów, co wynosi… 1 procent całego kontentu. „Nie lubię tego”, które niebawem pojawi się na TikToku ma dać możliwość bezpośredniego i szybkiego oceniania komentarzy pod filmami. Wszyscy doskonale wiemy, jak dodanie takiej opcji skończyło się na Facebooku – dało to oręż do walki pomiędzy ludźmi o odmiennych poglądach. Nie trudno zatem przewidzieć, że podobna sytuacja będzie mieć miejsce na TikToku, przez co platforma szybko straci status „family friendly”, a w zamian zyska trochę toksycznej społeczności.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!