To już pewne – Huawei P40 oraz P40 Pro trafią na rynek z modemem 5G

Huawei P40 Pro

Premiera tegorocznych flagowców firmy Huawei zaplanowana jest na 26 marca tego roku. Oczywiście wydarzenie to będzie transmitowane w sieci i tak naprawdę dopiero wtedy dowiemy się ile w przedpremierowych plotkach było prawdy. Niemniej jednak możemy być wręcz pewni, że zarówno P40 jak i P40 Pro otrzymają modemy 5G!

Czy flagowce Huawei czymkolwiek nas zaskoczą?

Dane na temat tego, że zarówno Huawei P40 jak i P40 Pro otrzymają modemy 5G pochodzą z tajwańskiej agencji certyfikacyjnej NTBC. Tak naprawdę certyfikacja nie zdradza nam więcej szczegółów dotyczących specyfikacji, ale możemy być pewni, że flagowce chińskiego producenta trafią na rynek w wersji z 5G. Już 26 marca najprawdopodobniej Huawei zaprezentuje światu modele P40, P40 Pro oraz P40 Pro Special Edition. Wprawdzie w NTBC nie znajdziemy informacji na temat trzeciego z urządzeń, ale moim zdaniem smartfon ten także otrzyma modem 5G. Oczywiście specjalna edycja flagowca giganta z Państwa Środka może być dostępna jedynie na wybranych rynkach.

Przyznam szczerze, że sam bardzo czekam na premierę P40 oraz P40 Pro. Brak Usług Google może sprawić, że smartfony te będą dostępne w naprawdę atrakcyjnych cenach, tak jak miało to miejsce z P40 lite oraz P40 lite E. Bez wątpienia wszystkie z nadchodzących flagowców chińskiego producenta będą pracować pod kontrolą Kirina 990. Procesor ten powinien być wspierany przez minimum 6 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zapewne zostanie przeznaczone przynajmniej 128 GB pamięci wewnętrznej.

Zobacz także: Huawei P40 Pro może otrzymać aż trzy aparaty przednie

W przypadku P40 Pro oraz P40 Pro Special Edition na froncie znajdziemy trzy aparaty. Na pleckach natomiast zostaną wykorzystane cztery lub nawet pięć oczek. Bez wątpienia Huawei po raz kolejny będzie chciał nas zaskoczyć jakością zdjęć. Czy faktycznie się to uda? Musimy pamiętać o tym, że zarówno Samsung jak i Xiaomi postawili bardzo wysoko poprzeczkę wykorzystując w swoich flagowcach matrycę 108 Mpix. Mocno liczę na to, że Huawei już 26 marca pokaże nam coś, czego się nie spodziewaliśmy!

Czekacie na premierę flagowców Huawei? Czego oczekujecie po tych urządzeniach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!