Huawei P40 Pro może otrzymać aż trzy aparaty przednie

Huawei P40 Pro może otrzymać aż trzy aparaty przednie

To, że premiera flagowców firmy Huawei zostanie zaprezentowana światu już 26 marca jest pewne. Chiński producent opublikował już w sieci materiały promujące to wydarzenie. Teraz możemy zobaczyć kolejny plakat, który zdradza nam pewien szczegół, o który wcześniej nie mówiono.

Po co komu trzy aparaty tylne?

Sporo już słyszeliśmy na temat aparatów tylnych, które zostaną wykorzystane w P40 oraz P40 Pro. Smartfony te mają oferować nam najlepszą jakość zdjęć na rynku mobilnym. Oczywiście ciężko jednoznacznie stwierdzić czy tak będzie jeszcze przed premierą samego urządzenia, ale Huawei przyzwyczaił nas do tego, że potrafi zaskoczyć w tej kwestii. Co jednak z aparatami do zdjęć typu selfie? Teraz w sieci pojawiła się oficjalna grafika zapowiadająca premierę flagowców giganta z Państwa Środka. I tak naprawdę największym zaskoczeniem są trzy aparaty umiejscowione w dziurkach w jednym z rogów wyświetlacza.

Huawei P40 Pro może otrzymać aż trzy aparaty przednie

Przyznam szczerze, że nie spodziewałbym się wykorzystania tego rozwiązania z standardowej wersji P40. Plotki wprawdzie mówią, że trzy aparaty przednie mogą pojawić się jedynie w P40 Pro Special Edition, ale myślę, że w P40 Pro także na froncie zostaną umiejscowione trzy oczka. Oprócz aparatu głównego fani selfie także będą mogli skorzystać z szerokiego kąta, który pozwoli na wykonanie fotografii zawierającej znacznie szerszy kadr. I tak naprawdę sporo producentów zdecydowało się już wcześniej na wykorzystanie dwóch aparatów przednich.

Zobacz także: Znamy specyfikację OPPO Reno3 w wersji globalnej. Nie będziecie zadowoleni z tego procesora…

Najprawdopodobniej Huawei pójdzie jednak o krok dalej. Trzecim aparatem powinna być najprawdopodobniej matryca typu 3D ToF. Tym samym oczko to będzie wspierać pozostałe dwa aparaty przede wszystkim w trybach portretowych z rozmyciem tła. Czy Huawei P40, P40 Pro i P40 Pro Special Edition faktycznie zaskoczą nas jakością zdjęć? Tego dowiemy się najprawdopodobniej dopiero po pierwszych testach. Liczę na to, że gigant z Państwa Środka przygotował coś czym zaskoczy nas wszystkich. Wszystko stanie się jasne już 26 marca!

Czy waszym zdaniem trzy aparaty do zdjęć typu selfie mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!