To już pewne: Samsung Galaxy Fold ponownie zadebiutuje we wrześniu

samsung galaxy fold
Samsung Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold miał trafić do regularnej sprzedaży już jakiś czas temu. Niestety, ale problemy z wyświetlaczem w smartfonie za niespełna 10000 zł sprawiły, że koreański gigant musiał przesunąć datę premiery. Teraz producent opublikował oficjalne informacje na ten temat!

Galaxy Fold już we wrześniu

Pierwszy w historii składany smartfon Samsunga pojawi się w sklepach już we wrześniu. Koreański gigant deklaruje, że wszystkie wady zostały naprawione. Galaxy Fold został wyposażony w specjalną folię Infinity Flex Display, która teraz pokrywa cały wyświetlacz i jest jego integralną częścią. Tym samym użytkownik nie będzie w stanie jej zerwać, a tym samym uszkodzić ekranu, co miało miejsce w przypadku wielu testów zagranicznych recenzentów.

samsung galaxy fold
Samsung Galaxy Fold

Co więcej Samsung Galaxy Fold został uszczelniony tak, aby całkowicie być odpornym na zanieczyszczenia z zewnątrz, które mogłyby dostać się pod ekran. Poprawie ma ulec także jakość wykonania zawiasów. Te wszystkie zmiany mają wystarczyć, by pierwszy składany smartfon Samsunga był urządzeniem, z którego możemy normalnie korzystać na co dzień i cieszyć się z posiadania składanego smartfona. Oczywiście cena sprzętu nie uległa jakiejkolwiek zmianie i w Stanach Zjednoczonych został on wyceniony na 1980 dolarów czyli około 7577 zł.

Zobacz także: CEO Samsunga naciskał na szybszą premierę Galaxy Folda. Teraz żałuje swojej decyzji

Czy rozpoczęcie sprzedaży Galaxy Folda można nazwać sukcesem?

I tak i nie. Z jednej strony cieszę się, że Samsungowi udało się dopracować swojego składaka i udowodnić światu, że tego typu urządzenia mają sens. Z drugiej ciężko oczekiwać ogromnej popularności telefonu, który będzie zdecydowanie droższy niż to co znaliśmy do tej pory. Oczywiście cena flagowców z roku na rok idzie w górę, ale mało kto będzie chciał wydać na telefon prawie 10000, a tyle ma kosztować Galaxy Fold w europejskiej dystrybucji. Niemniej jednak z niecierpliwością wyczekuje pierwszych testów i recenzji ulepszonej wersji składanego telefonu koreańskiego giganta i miejmy nadzieję, że technologia ta już niedługo będzie zdecydowanie tańsza.

Co myślicie o Galaxy Foldzie? Czekacie na wprowadzenie tego urządzenia do sprzedaży? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!