To już prawie pewne. iPhone 13 dostanie wyświetlacz z odświeżaniem 120 Hz

iphone 12
iPhone 12

Choć na premierę nowych telefonów Apple musimy jeszcze trochę poczekać (tak z pół roku), to już pojawiają się pierwsze informacje na temat prawdopodobnego wyglądu i specyfikacji. Teraz dostaliśmy kolejny przeciek na temat wyświetlacza serii iPhone 13!

iPhone 13 z nowym wyświetlaczem

Wyświetlacze LTPO (low temperature polycrystalline oxide) w produktach Apple są obecne już od premiery zegarka Apple Watch 5. O tym, że mają trafić także do smartfonów amerykańskiego giganta słyszy się już od 2 lat, jednak żadnych działań w tym kierunku do tej pory nie widzieliśmy. Aż do teraz…

Najnowsze informacje sugerują, że nowy rodzaj wyświetlacza zadebiutuje w mocniejszych wariantach iPhone 13, czyli zapewne iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max. Mówi się właśnie, że będą to ekrany LTPO z odświeżaniem 120 Hz. Jeśli natomiast chodzi o standardowy wariant, to on ma dostać stosowany obecnie wyświetlacz OLED, za którego produkcję odpowiadają firmy LG Display i BOE.

iphone 13 pro render
Tak może wyglądać iPhone 13 Pro, fot. EverythingApplePro

Nowe doniesienia potwierdza monitor łańcucha dostaw DigiTimes, który poinformował, że zarówno LG jak i Samsung przekształcają swoje linie produkcyjne pod Apple właśnie pod kątem pracy przy wyświetlaczach LTPO, a cały proces zmiany ma zostać zakończony wkrótce. Oznacza to, że obie fabryki będą mogły dostarczyć Amerykanom do tegorocznych smartfonów.

Nowe wyświetlacz w produktach Apple

Obecnie amerykańskie przedsiębiorstwo stosuje technologię LTPO w swoich zegarkach Apple Watch, by zredukować częstotliwość odświeżania w trybie Always on Display niemalże do zera, gdy nie ma wyświetlanych dodatkowych informacji.

Jeśli natomiast chodzi o odświeżanie 120 Hz, to Apple wprowadziło je wraz z ekranem ProMotion do iPada Pro, jednakże bez zastosowania technologii LTPO. Wcześniej mówiło się, że taki sam ekran trafi do telefonów Apple, jednakże zużycie energii byłoby wtedy niewspółmiernie wysokie do poprawy komfortu użytkowania smartfona. I właśnie do tego niezbędne były ekrany wykonane w nowej technologii.

Według DigiTimes, wykorzystanie technologii LTPO zapewnia o 20% mniejsze zużycie energii przez wyświetlacze, niż ma to miejsce w przypadku innych rozwiązań. I właśnie przez konieczność dopracowania tego rozwiązania iPhone 12 Pro ma wciąż “standardowy” wyświetlacz, choć plotki sugerowały, że nowość trafi już do obecnej na rynku generacji smartfonów Apple.

Źródło: appleinsider

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!