To koniec kupowania gier z Brazylii na Xboxa! Microsoft zmienia zasady

Xbox Series S
Xbox Series S

Wśród właścicieli Xboxa częstym było kupowanie gier poprzez brazylijską stronę Microsoft Store. Powód takiego działania był prosty – o wiele niższe ceny produktów. Niestety, Microsoft sprawie się przyjrzał i skutecznie to ukrócił.

Już nie kupisz gier Na Xboxa w brazylijskim Microsoft Store

Do tej pory Microsoft pozwalał na swobodne kupowanie treści w Microsoft Store w obcej walucie. Wystarczyło przejść na taką brazylijską wersję sklepu i już mogliśmy płacić w realach brazylijskich. Nawet nie potrzebowaliśmy VPN-a. Biorąc pod uwagę tamte ceny i przewalutowanie z PLN na BRL, przy zakupie wielu gier wychodziliśmy na ogromny plus. Mogliśmy nawet kupić coś za połowę ceny. Różnica była kolosalna.

Jak się okazuje, Microsoft nieco zmienił wygląd sklepu, a zarazem wprowadził ograniczenia w systemie płatności. Od teraz gracze nie będą mogli aktywować kart podarunkowych czy skorzystać z obcej waluty podczas zakupu za wybraną grę. Gracze mogą wybrać polski sklep lub europejski odpowiednik.

Xbox Series S
Xbox Series S

Choć dla wielu jest to smutna wiadomość, tak było to dosyć spodziewane. Proceder kupowania gier w Brazylii czy Argentynie był bardzo częsty i w zasadzie wiele promocji związanych z Microsoft Store wymagało właśnie przełączenia się na obcą wersję sklepu. Teraz jednak się to zmieni i musimy liczyć na polski oddział Microsoftu i ich zdolności do robienia korzystnych obniżek cen.

Źródło: ppe.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!