To koniec serii Galaxy Note? Nowe informacje nie pozostawiają złudzeń

To koniec serii Galaxy Note? Nowe informacje nie pozostawiają złudzeń

Urządzenia z serii Galaxy Note od Samsunga cieszą się dużą popularnością na całym świecie. Pomimo tego faktu – jak wynika z kilku pewnych źródeł – koreański gigant nie zamierza jednak wypuszczać następców zaprezentowanych kilka miesięcy temu Galaxy Note 20 oraz Note 20 Ultra.

To była tylko kwestia czasu

Pierwszy Galaxy Note, wypuszczony w 2011 roku szokował swoimi rozmiarami. Dobrze pamiętam ogromny szum medialny, jaki wzbudziła jego premiera. Dla Samsunga ten model był tylko eksperymentem. To były czasy, gdy przeciętny telefon miał średnio od 4 do 4,5 cali. Galaxy S2 miał ekran 4,2 cala, a pokazany kilka miesięcy temu na naszym portalu Google Nexus S miał tylko 4 cale. Galaxy Note z 5,3-calowym ekranem był więc absolutnie monstrualny i wśród ówczesnych recenzentów testujących tego smartfona wzbudzał niemały podziw.

To koniec serii Galaxy Note? Nowe informacje nie pozostawiają złudzeń

Jednak z czasem wyświetlacze smartfonów zaczęły rosnąć. Początkowo wykluczyły one z rynku 7-calowe tablety (takie jak chociażby Nexus 7), następnie zagroziły tabletom ośmiocalowym – redukując ich liczbę do niemal zera. Przez te kilka lat seria Galaxy Note miała wyróżnik w postaci dużego ekranu i rysika S-Pen. Obecnie branża technologiczna osiągnęła jednak moment, gdzie wydaje się, że wzrost przekątnej ekranu będzie następować coraz wolniej. Podobnie jak wyścig na rozdzielczość ekranu czy na cienkość urządzeń, zmagania na arenie rozmiaru wyświetlaczy również zaczynają powoli wygasać, osiągając pewne optimum. Współcześnie smartfony z serii Galaxy Note nie mogą już konkurować w dziedzinie wielkości, a ich wysoka cena też staje się przyczyną coraz słabszych wyników sprzedażowych tych smartfonów.

Brak Galaxy Note 21 na liście oczekiwanych urządzeń

Kilku znanych i cenionych w środowisku mobilnym “leaksterów” (informatorów) donosi, że przyszłoroczną gamę urządzeń flagowych od Samsunga reprezentować będą następujące modele:

  • Samsung Galaxy S21 FE
  • Samsung Galaxy S21
  • Samsung Galaxy S21+
  • Samsung Galaxy S21 Ultra
  • Samsung Galaxy Z Fold 3
  • Samsung Galaxy Z Flip 3
  • Samsung Galaxy Z Fold FE

Nietrudno zatem zauważyć, że na liście nie znajduje się ani jedno urządzenie z serii Galaxy Note. Max Weinbach (od którego pochodzi powyższa lista) informuje dodatkowo, że trzy z wyżej wymienionych smartfonów będą wyposażone w obsługę rysika S-Pen. W takim wypadku popularne “notatniki” od Samsunga utraciłyby swój ostatni wyróżnik, który skłaniał do wyboru właśnie Note’a względem chociażby urządzeń z serii Galaxy S20. Dodatkowo użytkownik “Ice Universe”, stojący w przeszłości za wieloma sprawdzonymi przeciekami podkreśla, że na ten moment nie ma żadnych informacji dotyczących rozwijania serii Galaxy Note 21.

Oznaczać może to tylko jedno – w przyszłym roku nie ukaże się żaden przedstawiciel nowej serii Galaxy Note. Należy jednak pamiętać, że urządzenia te są prezentowane w sierpniu, zatem jest szansa, że coś może się jeszcze w tej kwestii zmienić. Jak jednak zauważył portal GSMArena, raczej jest to mało prawdopodobne. Szykuje się zatem prawdopodobnie pożegnanie kultowej serii smartfonów.

Używacie smarfonów Galaxy Note? Za co je cenicie? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!