To koniec darmowego Google Meet. Wróciły ograniczenia

Google Meet
Strona główna Google Meet

Ostatnie półtora roku pokazało nam, jak ważne są usługi internetowe, zwłaszcza te związane z kontaktowaniem się. Wiele firm postanowiło ugryźć kawałek komunikacyjnego tortu – w tym Google. Gigant udostępnił każdemu Google Meet za darmo. Niestety, ten okres braku ograniczeń właśnie się skończył.

To koniec darmowego Google Meet. Czas poszukać alternatywy

Google Meet powstało jako platforma komunikacyjna dla firm oraz osób subskrybujących Google Workspace. Spore zapotrzebowanie na aplikację sprawiło, że gigant postanowił ją udostępnić każdemu bez żadnych ograniczeń. Dzięki temu zyskaliśmy narzędzie, które mogło nam pomóc nie tylko w pracy, ale również w kontakcie ze znajomymi. Niestety, gigant właśnie zakończył ten całkiem długi okres próbny. Od teraz Google Meet od nowa jest dostępne bez ograniczeń tylko dla osób opłacających usługę.

google meet

Jakie wprowadzono ograniczenia? Nie są aż takie straszne. Osoby niepłacące za Google Workspace mogą otwierać spotkania trwające maksymalnie 60 minut. Po 55 minutach trwania połączenia, każdy z uczestników dostanie specjalnie powiadomienie informujące o nadchodzącym zakończeniu. Nadal jednak jest to lepiej niż w przypadku szalenie popularnego Zooma, gdzie darmowe spotkanie trwa maksymalnie 45 minut.

Czy są jakieś alternatywy? Oczywiście! Na bardzo podobnych zasadach działania funkcjonuje Jitsi Meet, które jednak oferowane jest w 100% za darmo bez żadnych ograniczeń, a ponadto jest to usługa w pełni otwarta oraz istnieje możliwość ręcznego hostowania. Od jakiegoś czasu Jitsi jest nawet wbudowane w przeglądarkę internetową Brave Browser. Można również wspomnieć o Telegramie, jednak ten wymaga od nas tworzenia konta użytkownika.

Źródło: 9to5Google przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!