TomTom alternatywą dla Map Google w smartfonach Huawei

Huawei Mate 30

Ciężko powiedzieć jak w najbliższym czasie rozwinie się konflikt trwający od dłuższego czasu pomiędzy Huawei i rządem Stanów Zjednoczonych. Z tego też powodu chiński producent robi wszystko, aby uniezależnić się od usług czy aplikacji Google. Teraz ogłoszono rozpoczęcie współpracy z firmą TomTom!

Mapy TomTom w smartfonach Huawei

Huawei od dłuższego czasu nie może współpracować z amerykańskimi przedsiębiorstwami, a co za tym idzie nie może korzystać także z usług czy aplikacji Google. Oczywiście sami użytkownicy mogą doinstalować je na przykład w Mate 30 Pro, ale prawda jest taka, że większość osób, które potencjalnie byłyby zainteresowane kupnem chcą, aby smartfon działał od razu po wyciągnięcia go z pudełka. Teraz Huawei ogłosił, że podpisał umowę z firmą TomTom. Niestety, ale szczegóły tej umowy są owiane tajemnicą, a co za tym idzie nie wiemy dokładnie jak będzie to wyglądać w praktyce.

TomTom alternatywą dla Map Google w smartfonach Huawei

Niemniej jednak bardzo możliwe, że smartfony producenta z Państwa Środka będą po prostu mieć preinstalowaną aplikację z mapami stworzoną przez TomTom. Aplikacja ta nazywa się GO Mobile i pozwala na nawigowanie także w trybie offline w ponad 150 krajach. Oczywiście nie jest to rozwiązanie tak popularne jak Mapy Google. Bez wątpienia użytkownicy przyzwyczaili się do aplikacji amerykańskiego giganta i zapewne spora część osób nie będzie chciała rezygnować z swoich przyzwyczajeń na rzecz innej aplikacji.

Zobacz także: Huawei Mate Xs może być tańszy od swojego poprzednika

Niemniej jednak widać, że Huawei nie chce poddawać się na rynku globalnym. W samych Chinach usługi Google są czymś zbędnym, ale producent z Państwa Środka stara się zrobić wszystko, by stworzyć własne usługi i aplikacje, dzięki którym będzie w stanie przyciągnąć do siebie użytkowników. Czy to się uda? Ciężko powiedzieć. Ja nadal liczę na to, że rząd Stanów Zjednoczonych zakończy swoje sankcję i umożliwi chińskiej firmie współpracę z amerykańskimi przedsiębiorstwami.

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei Mate 30 Pro.

Korzystaliście kiedykolwiek z nawigacji TomTom? Bylibyście w stanie zrezygnować z Map Google na rzecz właśnie tej aplikacji? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!