Total War Saga: Troy to kolejna gra za darmo w Epic Games. Tym razem trzeba się pospieszyć!

Total War Saga Troy

Już zdążyliśmy przywyknąć do tego, że Epic Games co tydzień rozdaje różne gry za darmo. Nierzadko są to zwykłe zapychacze kolekcji, na które szkoda poświęcać czas, zdarzają się jednak perełki. Taką było niegdyś GTA V, taką może okazać się nowa odsłona serii Total War. Dlaczego?

Total War Saga: Troy jest za darmo w dzień swojej premiery!

Ta gra nie miała jeszcze swojego debiutu, promocja w Epic Games Store pełni tę rolę. Trochę dziwnym może się wydawać, że producenci zdecydowali się udostępnić premierową grę za darmo, ale może mieć to sens. Wiadomo, że Epic musi opłacić stosowne licencje w przypadku rozdawania gier, zatem firma, która ją wyprodukowała, nie będzie stratna. Epic zapewnił sobie takim posunięciem duży ruch na swojej platformie oraz pewną wyłączność.

Albowiem Total War Saga: Troy nie będzie dostępna ani na Steamie, ani na żadnej innej platformie sprzedażowej. Taki stan rzeczy będzie utrzymywał się przez rok od premiery. Nas jednak najbardziej interesuje to, co odbędzie się dziś. O 15:00 rusza promocja, która obniża cenę gry o 100%. Taka cena utrzyma się przez 24 godziny i podejrzewam, że będzie to ciężka doba w serwerowni Epic Games Store. Jeśli jesteście zainteresowani odebraniem swojej kopii gry, to polecam zaparzyć melisę już o 14:40, żeby zdążyła nieco wystygnąć. Później udajcie się pod ten adres i próbujcie do skutku!

Zobacz też: Redmi zapowiada premierę laptopa stworzonego z myślą o graczach!

Total War Saga: Troy to spin-off jednej z najpopularniejszych serii strategii. Fanom tego typu gier nie muszę niczego tłumaczyć, ale należą się wyjaśnienia tym, którzy nie śledzą bacznie rynku gier. Sterujemy tutaj nie tylko swoją armią podczas bitew, musimy również mieć na uwadze równomierny rozwój swojego państwa. Tematem rozgrywki jest wojna trojańska, która dotychczas nie była zbyt popularnym motywem w grach komputerowych. Będziemy mogli postawić się po obu stronach konfliktu, dzięki czemu możliwe będzie przewrócenie faktycznego biegu zdarzeń o 180 stopni.

Wymagania gry nie są zbyt wygórowane, więc polecam odebrać swoją kopię nawet jeśli macie słabszy komputer. Napiszcie w komentarzach jakie jeszcze gry chętnie zobaczylibyście w takiej promocji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!