Total War: Warhammer III trafia na Linuxa!

Total War
Total War

Jedna z najgłośniejszych gier 2022 roku – Total War: Warhammer III – trafia oficjalnie na Linuxa.

Nowy Total War: Warhammer III dostępny także na Linuxie

Total War: Warhammer III to wydana przez SEGĘ kolejna gra popularnej serii. Oficjalna premiera odbyła się 17 lutego 2022 roku i początkowo tytuł trafił na Windowsa oraz macOS. Dzięki studiu Feral Interactive gra stała się dostępna na kolejnej platformie.

Jak się okazuje, od teraz w nowego Total Wara zagramy także na Linuxie. Jakie są rekomendowane wymagania sprzętowe? Wydawcy zalecają korzystanie z Ubuntu 20.04 LTS lub nowszego systemu. Ponadto przyda się procesor Intel Core i7-4770 lub podobny AMD Ryzen. Warto mieć minimum 8 GB RAM-u oraz 125 GB wolnej przestrzeni dyskowej. Jeśli chodzi o kartę graficzną, to wymagana jest chociażby NVIDIA GeForce GTX 1070 lub AMD Radeon 5700 XT. Sterowniki NVIDII powinniśmy mieć zainstalowane w wersji minimum 470.xx, a sterowniki Mesa – 21.0.3. Warto dodać, że gra nie będzie działać na zintegrowanej grafice Intel.

A co to za gra? Steam mówi:

Nadszedł apokaliptyczny finał trylogii Total War: WARHAMMER. Zbierz swe siły i wkrocz do Królestwa Chaosu, wymiaru pełnego surrealistycznej grozy, w którym rozstrzygną się losy całego świata. Czy zdołasz pokonać swe demony… czy może nimi zawładniesz?

Źródło: 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!