Amberol to nowy prześliczny i bardzo prosty odtwarzacz muzyki na Linuxa

Amberol
(fot. Amberol)

Linux jest bogaty w wiele ciekawych aplikacji i narzędzi. Premiera najnowszych bibliotek GTK4 sprawia, że twórcy dostali kompletnie nowe możliwości oraz sposoby podejścia do programowania i designu. Świetny przykładem możliwości GTK4 jest najnowszy odtwarzacz muzyki Amberol.

Amberol pokazuje możliwości GTK4

Wraz z pojawieniem się GNOME 42, GTK4 i LibAdwaita weszły do naszego świata na dobre. Dlatego też instalując chociażby Fedora Linux 36 zauważymy, że sporo aplikacji wygląda nieco inaczej, a mało tego, wiele z nich pozostaje dziwnie kolorowa. To są właśnie możliwości nowych technologii, które od teraz mogą wykorzystywać deweloperzy i designerzy.

I do rodziny standardowych aplikacji GNOME właśnie wszedł program Amberol. Jest to prosty odtwarzacz muzyki dostępnej lokalnie na komputerze. Co dokładnie oferuje?

  • adaptacyjny interfejs
  • kolorowanie interfejsu według okładki albumu
  • kolejkowanie utworów przez przeciąganie
  • mieszanie i powtarzanie
  • integracja ze standardem MPRIS
(fot. Amberol)
Amberol

Aplikacja jest oczywiście darmowa i dostępna jako paczka Flatpak w repozytorium Flathub. Sam ją zainstalowałem w celu sprawdzenia i faktycznie robi to, co ma robić – odtwarza muzykę i wygląda ładnie. Do tego adaptacyjny interfejs sprawia, że z powodzeniem będzie można z programu korzystać na smartfonie. Niestety, kuleje tłumaczenie aplikacji na język polski, ale już twórcom zaoferowałem pomoc w tłumaczeniu.

Źródło: GNOME

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!