Trakt.tv oficjalnie na Androidzie! Czekaliśmy wiele lat

Logo Trakt (fot. Trakt)
Logo Trakt (fot. Trakt)

Trakt.tv to serwis, z którego korzystam niemalże 10 lat. Co prawda, przygoda rozpoczęła się niezbyt nieświadomie, ale do dzisiaj mam tam dane dotyczące obejrzanych przeze mnie seriali. Jak się okazuje, serwis zdecydował się na wydanie oficjalnej aplikacji na Androida.

Trakt trafia na Androida, tym razem oficjalnie

Trakt.tv to serwis gdzie możemy założyć dziennik obejrzanych seriali/odcinków (a także filmów, ale nigdy z tego nie skorzystałem). Przygodę z Trakt rozpocząłem dlatego, że aplikacja SeriesGuide oferowała obsługę tego serwisu, aby móc synchronizować dane. Oczywiście chętnie z tego skorzystałem i do dzisiaj mam tam swoją historię serii, choć z SeriesGuide dawno nie korzystam.

Aplikacja Trakt
Aplikacja Trakt

Trakt.tv można było wygodnie obsługiwać za pomocą tony różnych aplikacji mobilnych. Sam korzystałem z 3, które obsługiwały API tego serwisu. Teraz jednak pojawił się oficjalny program na Androida, który chętnie sprawdziłem.

Aplikacja oferuje spodziewane funkcje. Możemy zapisywać obejrzane odcinki seriali czy filmy. Istnieje też opcja odkrywania nowych pozycji, poznania informacji na temat produkcji czy aktorów. Aplikacja jest całkiem ładna, aczkolwiek miesza informacje związane stricte z naszym kontem, a właśnie produkcjami, które są nam polecane.

Aplikacja Trakt
Aplikacja Trakt

Obstawiam, że znajdziemy co najmniej kilka aplikacji mobilnych, gdzie UI i UX będą dla wielu lepsze, a obsługa serwisu Trakt.tv bezbłędna. Aczkolwiek jak ktoś chciałby korzystać z oficjalnej aplikacji, to ma teraz taką możliwość. Program jest darmowy, ale zawiera funkcje premium związane z subskrypcją Trakt VIP.

Pobierz aplikację Trakt ze Sklepu Google Play!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!