Tronsmart po raz kolejny pozytywnie zaskakuje. Apollo Bold to naprawdę dobre słuchawki! [RECENZJA]

Tronsmart po raz kolejny pozytywnie zaskakuje. Apollo Bold to naprawdę dobre słuchawki! [RECENZJA]

To nie moje pierwsze spotkanie ze sprzętem audio stworzonym przed Tronsmart. Oczywiście nie wszystkie słuchawki sprostały moim oczekiwaniom i skradły serce, ale w ofercie tego producenta znajdziemy kilka naprawdę ciekawych urządzeń, w stronę których warto zwrócić swój wzrok. Czy Tronsmart Apollo Bold to udany model? Zapraszamy na recenzję!

SPECYFIKACJA TRONSMART APOLLO BOLD

  • Bateria: 85 mAh (jedna słuchawka), 500 mAh (etui ładujące)
  • Do 10 godzin pracy na jednym ładowaniu bez ANC, do 7 godzin z ANC
  • Bluetooth 5.0
  • Certyfikat wodoodporności IP45
  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20000 Hz
  • Przetwornik 10 mm
  • Masa pojedynczej słuchawki: 7 g, masa etui: 54 g
  • Zawartość zestawu: słuchawki, etui ładujące, kabel microUSB, zestaw wymiennych gumek, woreczek pełniący rolę etui, instrukcja użytkowania
  • Cena w momencie publikacji recenzji: 349 zł z kodem IM54EMCJ w GKB Polska
Tronsmart po raz kolejny pozytywnie zaskakuje. Apollo Bold to naprawdę dobre słuchawki! [RECENZJA]

Wygląd i jakość wykonania

Tak naprawdę firma Tronsmart już niejednokrotnie udowodniła mi, że jest w stanie stworzyć naprawdę świetnie wykonany sprzęt. W przypadku modelu Apollo Bold jest podobnie, ale jednak słuchawki te nie są pozbawione wad. Na minus bez wątpienia zasługuje sam zawias oraz spasowanie odchylanej pokrywy. Wystarczy użyć niewielkiej siły, aby całość się ruszała. Podczas testów wprawdzie nie pojawiły się dodatkowe luzy, ale ciężko powiedzieć jak sytuacja będzie wyglądać przy dłuższym użytkowaniu.

Same dokanałówki jak i dolna część etui wykonane są z solidnego tworzywa, które nie zbiera zabrudzeń czy rys. Nie zabrakło portu USB-C (za co należy się spory plus!), a także diod informujących nas o stanie pracy zarówno na każdej z kopułek jak i na pokrowcu. Warto tutaj także zaznaczyć, że słuchawki te są naprawdę spore. Tym samym część użytkowników może narzekać na jakość wykonania, ale w moim przypadku po dobraniu odpowiednich gumek już po chwili mogłem zapomnieć, że mam je w uszach.

Codzienne użytkowanie

Słuchawki Tronsmart Apollo Bold zostały wyposażone w dotykowe panele znajdujące się na każdej z kopułek. To właśnie one pozwalają nam na odbieranie oraz odrzucanie połączeń, a także sterowanie muzyką czy głośnością, wybudzanie asystenta głosowego oraz zarządzanie trybem pracy ANC. Panele te są na tyle czułe, że niejednokrotnie zdarzało mi się przez przypadek (przy poprawieniu słuchawki) zmienić utwór czy całkowicie wyciszyć dźwięk. Bez wątpienia na plus możemy zaliczyć także automatyczne pauzowanie muzyki w momencie, gdy dowolną ze słuchawek wyciągniemy z ucha.

Tronsmart po raz kolejny pozytywnie zaskakuje. Apollo Bold to naprawdę dobre słuchawki! [RECENZJA]

Co z aktywną redukcją szumów? Producent dał nam tak naprawdę trzy tryby pracy. W pierwszym ANC jest całkowicie wyłączone i tutaj tak naprawdę nie możemy mówić o jakimkolwiek zaskoczeniu. W momencie, gdy włączymy aktywną redukcję szumów zostajemy odcięci od otoczenia. Wprawdzie ANC nie działa rewelacyjnie, ale myślę, że większość użytkowników będzie wręcz oczarowana tym efektem. Siedząc w słuchawkach w biurze nie słyszałem jakiegokolwiek dźwięku i podobnie sytuacja wyglądała w przypadku komunikacji miejskiej.

Tronsmart Apollo Bold zostały także wyposażone także w tryb Ambient Mode i moim zdaniem jest to strzałem w dziesiątkę. Tryb ten sprawdzi się w momencie, gdy jednocześnie chcemy słuchać muzyki oraz dodatkowo słyszeć co dzieje się dookoła nas. Oczywiście wiele zależy od poziomu głośności, ale sam przez większość czasu korzystałem właśnie z Ambient Mode. Podsumowując – korzystanie z Tronsmart Apollo Bold było naprawdę przyjemne!

Tronsmart po raz kolejny pozytywnie zaskakuje. Apollo Bold to naprawdę dobre słuchawki! [RECENZJA]

Bateria

Ogromną zaletą słuchawek Tronsmart Apollo Bold, przynajmniej według zapewnień samego producenta, ma być czas pracy na jednym ładowaniu. Jak wygląda to w rzeczywistości? Wręcz fenomenalnie! Wiele słuchawek TWS na jednym ładowaniu działa przez maksymalnie 3-5 godzin i tutaj testowany sprzęt wypada zdecydowanie lepiej. Apollo Bold z wyłączonym ANC działają bowiem około 9-11 godzin w zależności od tego jak głośno słuchamy muzyki. Włączona aktywna redukcja szumów w moim przypadku skróciła czas ten o około 2 godziny. Etui, pełniące także rolę banku energii, pozwala na jakieś 2,5 ładowania słuchawek. Sam proces ładowania pokrowca trwa około 2,5 godziny.

Tronsmart po raz kolejny pozytywnie zaskakuje. Apollo Bold to naprawdę dobre słuchawki! [RECENZJA]

Jakość dźwięku

I tutaj jest naprawdę nieźle! Zacznijmy od słuchania muzyki z wyłączoną aktywną redukcją szumów. Bez wątpienia Tronsmart Apollo Bold to najlepiej grające dokanałówki TWS tego producenta. Całość dźwięku jest wyjątkowo równa i tak naprawdę żadne z pasm nie zalewa innych częstotliwości. Słuchawki te sprawdzą się rewelacyjnie zarówno w bardziej basowych utworach, muzyce elektronicznej jak i gatunkach nastawionych na instrumenty. Bez wątpienia nie jest to rozrywkowe brzmienie, ale nie możemy mówić także o typowo analitycznym strojeniu. Tronsmart Apollo Bold stoją gdzieś pomiędzy, ale myślę, że większości użytkowników przypadną one do gustu. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w momencie, gdy włączymy ANC. Całość staje się zdecydowanie bardziej basowa, ale nadal najniższe tony nie są całkowicie dominujące. Tronsmart Apollo Bold to naprawdę dobrze grające słuchawki!

Zamów słuchawki w sklepie Geekbuying Polska z kodem IM54EMCJ

Zamów słuchawki w sklepie Geekbuying z wysyłką z Czech z kodem NNN70TSAB

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!