Tryb ciemny już dostępny w Sklepie Play! Niestety, ale nie dla wszystkich…

Tryb ciemny już dostępny w Sklepie Play! Niestety, ale nie dla wszystkich...

Tryb ciemny to bez wątpienia coś, co przypada do gustu większości posiadaczy smartfonów z ekranami OLED czy AMOLED. Android 10 wprowadził tryb ten w samym menu telefonu, ale teraz będziemy mogli dodatkowo włączyć ciemny motyw jedynie w aplikacji Sklepu Play.

Ciemny motyw w Sklepie Play

Do tej pory w Androidzie 10 mieliśmy prosty wybór. W momencie, gdy włączyliśmy tryb ciemny w ustawieniach systemowych większość aplikacji, które to wspierały, także oferowały ciemne tło oraz białe napisy. Jedną z takich aplikacji był właśnie Sklep Play. Google chce dać jednak użytkownikom jeszcze większe pole wyboru. Teraz w samej aplikacji znajdziemy ustawienia, które pozwolą nam włączyć ciemny lub jasny motyw niezależnie od tego co ustawimy w ustawieniach systemowych telefonu. Niestety, ale rozwiązanie to nie będzie dostępne dla wszystkich użytkowników posiadających smartfony z systemem z zielonym robocikiem.

Tryb ciemny już dostępny w Sklepie Play! Niestety, ale nie dla wszystkich...

Możliwość zmiany ciemnego i jasnego motywu w Sklepie Play jest dostępny jedynie w smartfonach z Androidem 10. Niemniej jednak to nie jest jakimkolwiek zaskoczeniem, ponieważ dopiero w tej wersji sytemu Google wykorzystało ten tryb. Oczywiście niektórzy producenci już wcześniej pozwalali nam włączyć ciemny motyw w swoich smartfonach, ale było to rozwiązanie tworzone przez inne firmy niż amerykański gigant. Posiadanie Androida 10 nie sprawia jednak, że wybór motywu w Sklepie Play będzie możliwy.

Zobacz także: Google ostrzega użytkowników przed instalowaniem Usług Google na niecertyfikowanych urządzeniach (Huawei)

Jak to bywa w przypadku większości aktualizacji tak i tym razem nowa wersja Sklepu Play nie została udostępniona w tym samym momencie wszystkich użytkownikom. Tym samym musimy uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości i czekać, aż Google przetestuje nową funkcję i Sklep Play będzie mieć nowe ustawienie na każdym smartfonie z Androidem 10. Kiedy się to stanie? Tego niestety nie wiemy, ale już niedługo wszystko powinno stać się jasne.

Korzystacie z trybu ciemnego na waszych smartfonach? Czy waszym zdaniem nowe rozwiązanie w Sklepie Play będzie czymś przydatnym? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!