Konsole Xbox Series obsłużą Dolby Atmos w Apple TV i podcast wideo w Spotify

xbox series
Kontroler do Xbox Series X|S

Każdy z nas wie, że granie na konsoli jest bardzo wygodne, przyjemne i po prostu łatwe. Warto jednak wspomnieć, że konsola to w rzeczywistości komputer, który potrafi o wiele więcej niż tylko uruchamianie gier. Chociażby może być naszym systemem Smart TV. Dlatego też konsole z serii Xbox Series otrzymają nowe funkcje, która spodobają się fanom podcastów oraz użytkownikom Apple TV.

Xbox Series S/X z nowymi możliwościami

Nowe konsole Xbox Series skrywają w sobie całkiem spore możliwości multimedialne. Na tyle spore, że z powodzeniem mogą nam zastąpić cały system Smart TV. Ba! Jeśli mamy konsolę to możemy zapomnieć o potrzebie zakupu podstawki do telewizora pokroju Xiaomi Mi Box. Ostatnie nowości z pewnością spodobają się tym, którzy wykorzystują Xboxa nie tylko do grania.

Już od jakiegoś czasu możemy wyświetlać filmy w 8K z wykorzystaniem Xbox Series X. Teraz natomiast dostaniemy kolejne możliwości. Co takiego zostanie dodane? Otóż obydwie nowe konsole Microsoftu obsłużą dwie bardzo ważne rzeczy. Pierwsza z nich to Dolby Atmos w usłudze Apple TV. W połączeniu z jakiś czas temu dodanym Dolby Vision, daje to nam dostęp do o wiele lepszych wrażeń z oglądania – nie tylko pod względem obrazu, ale również dźwięku.

Kolejna nowość, to możliwość uruchamiania podcastów wideo w Spotify. Jest to funkcja, którą Szwedzi dodali już jakiś czas temu i powoli nabiera ona popularności. Na szczęście konsole Microsoftu są już z nią kompatybilne. To oczywiście rozszerza możliwości multimedialne Series S oraz Series X. Microsoft dodał także, że właściciele konsol otrzymali możliwość instalacji aplikacji Discovery+, Paramount+ oraz IMDb TV.

W jaki sposób słuchasz podcasty? Daj znać w komentarzu!

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!