TVP uruchamia portal dla nastolatków. Oto SwipeTo

swipeto

Telewizja Polska co jakiś czas próbuje jakoś trafić do nowego grona widzów, zwłaszcza osób młodszych – pamiętamy między innymi eksperymenty z TVP Teen. Teraz jednak mowa tu o portalu internetowym, który nazywa się SwipeTo.

SwipeTo – TVP próbuje trafić do osób młodszych i nie tylko

Telewizja Polska właśnie uruchomiła serwis internetowy SwipeTo.pl. Jak mówi oficjalny komunikat, strona jest skierowana do generacji Z oraz pokolenia Y. A więc mowa tu o osobach urodzonych w latach 80. jak i 90. oraz po 1995. To też oznacza, że tematyka portalu może być całkiem szeroka.

SwipeTo oferuje użytkownikowi zróżnicowaną ofertę treści, w serwisie obok artykułów znaleźć można podcasty, wideocasty oraz materiały wideo.
Treści publikowane w serwisie koncentrują się wokół tematów o charakterze popkulturowym, takich jak: muzyka, sport, gaming, zdrowie psychiczne, film i serial, moda oraz nowe technologie.

SwipeTo
SwipeTo

I faktycznie, po wejściu na portal zauważamy, że tematyka jest różnorodna. Są tam newsy związane ze sportem, ale też muzyką, popkulturą i innymi dziedzinami. Jest również zakładka Podcasty, w której znajdziemy właśnie słuchowiska. Nie brakuje także autorskich artykułów.

Warto pamiętać, że to nie jest pierwsza próba dotarcia do młodszych osób. już jakiś czas temu informowaliśmy o TVP Teen, czyli tworze Telewizji Polskiej, która miała być wypełniona treściami dla młodszej widowni. Aczkolwiek SwipeTo to nie jest kanał telewizyjny, a serwis internetowy, a grupa odbiorców jest większa.

Źródło: Centrum informacji TVP

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!