Twitch pozwoli streamerom na dzielenie się informacjami o zbanowanych użytkownikach

Twitch pozwoli streamerom na dzielenie się informacjami o zbanowanych użytkownikach

Każdy użytkownik internetu spotkał się z tzw. trollami, czyli osobami, które celowo łamią ustalone reguły, aby wzbudzać niepotrzebne kłótnie i awantury na forach i każdej innej możliwej stronie. Twitch mówi temu: dość!

Trolle

Twitch od jakiegoś już czasu próbuje podnieść standard swoich usług, z lepszym lub gorszym skutkiem. Podczas gdy przez długie miesiące kompletnie ignorowali toksyczne zachowania niektórych osób korzystających z ich platformy, pozwolili na pojawienie się tam sporej plagi roznegliżowanych streamerek, które z graniem nie miały za wiele wspólnego. Społeczność Twitcha sama sobie z tym radzi, na swój sposób, ale nie da się opanować innej plagi, którą są trolle. Twitch postanowił, że już niedługo streamerzy będą mogli dzielić się pomiędzy sobą informacjami o osobach, które zgarnęły bany na poszczególnych kanałach, co ma podnieść jakość dla całej platformy.

Twitch pozwoli streamerom na dzielenie się informacjami o zbanowanych użytkownikach
Źródło: Twitch

Ban z automatu

W praktyce oznacza to, że Shared Ban Info, będzie wykazem, który użytkownik gdzie i za co dostał bana. Streamerzy będą mogli zatem z wyprzedzeniem zablokować wszystkich z tej listy, aby uniknąć problemów wyrządzonych przez nich w przyszłości. Co ciekawe, jeśli ktoś dostanie pierwszego swojego bana na Twitchu, wówczas z automatu zostanie zablokowany na wszystkich czatach. Dopiero streamer będzie mógł go odbanować poprzez ustawienia swojego kanału. Może to rodzić sytuacje, w których popularniejsi streamerzy nie będą nawet zawracać sobie głowy klikaniem w ustawieniach, co tylko podnosi rangę samej kary, jaką jest ban. Potencjalne trolle na pewno dwa razy zastanowią się, zanim zaczną awanturować się na czatach. Nowe funkcje działają już na Twitchu.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!