Telegram zastąpi Twitcha? Nowa aktualizacja z ważną nowością!

Telegram
(fot. Telegram)

Telegram właśnie wydał aktualizację aplikacji, która wprowadza szereg ciekawych zmian. Niektórych z nich kompletnie się nie spodziewałem – jak chociażby próby zastąpienia Twitcha!

Telegram z menedżerem pobierania i ułatwionym streamowaniem!

Ze względu na to, że Telegram daje nam nieograniczone miejsce w chmurze, a pojedynczy plik może sobie liczyć nawet 2 GB wagi, to komunikator często wykorzystywany jest jako dysk internetowy. Ale dobra chmura powinna oferować wygodny menedżer pobierania. I teraz właśnie coś takiego trafia do Telegrama.

W specjalnej zakładce Telegrama ukryto cały ekran poświęcony pobieraniu plików. Możemy przejrzeć wszystkie pobrane, jak i ustawić priorytet pobierania, aby szybciej pobrać wybrane dane. Menu wysyłania załączników na iOS również zostało przeprojektowane.

Już jakiś czas temu pojawiła się opcja udostępniania ekranu w Telegramie. Póki co, było to możliwe poprzez samą aplikację Telegrama. To się jednak zmienia i wzorem wielu platform streamingowych możemy wygenerować specjalne dane i do streamowania wykorzystać profesjonalne aplikacje – chociażby OBS Studio. To w zasadzie pozwala na szerokie wykorzystanie Telegrama jako platformy konkurencyjnej dla YouTube czy Twitch.

Telegram na Androidzie doczekał się półprzezroczystego efektu, który dobrze został pokazany poniżej. Podobny efekt znajdziemy na ekranie logowania.

Logowanie na konto Telegram na macOS również otrzymało coś ciekawego, a mianowicie efekt Matrixa. Rozwinięto również opcje tworzenia linku t.me.

Publiczne kanały od teraz można również wygodnie wyświetlać w przeglądarce internetowej. To było możliwe już wcześniej, jednak teraz mamy dostęp do odpowiedniego wyglądu, który nawiązuje do przeglądarkowej wersji Telegrama.

Telegram również odniósł się do wojny na Ukrainie:

W skład wielonarodowego zespołu Telegrama wchodzi wielu członków z Ukrainy. Życzymy natychmiastowego zakończenia konfliktu. W tych niespokojnych czasach pocieszeniem jest fakt, że nasza praca w Telegramie pomaga ludziom uzyskać szybki dostęp do krytycznych informacji – od zweryfikowanych oficjalnych oświadczeń po ostrzeżenia o nalotach, które zapewniają bezpieczeństwo cywilom. Nasze serca kierują się do wszystkich dotkniętych tą wojną.

Źródło: Telegram

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!