Twitch usuwa aplikację na Nintendo Switch!

nintendo switch

Twitch to platforma streamingowa, która kojarzy się przede wszystkim z grami. Jak się okazuje, usługa porzuca swoją aplikację na konsolę Nintendo Switch!

Nintendo Switch bez Twitcha!

Nintendo Switch to nadal aktualna konsola firmy Nintendo. Jak się jednak okazuje, firma Twitch postanawia się z niej wycofać. Jak wynika z najnowszych informacji, od 6 listopada 2023 aplikacja nie będzie dostępna w Nintendo eShop. Natomiast z aplikacji nie będzie się dało korzystać od 31 stycznia 2024.

NOTICE: We will be ending support for the Twitch App on Nintendo Switch. Starting November 6th 2023, new users will no longer be able to download the Twitch app in the Nintendo eShop. Existing users will lose access to the Twitch App on Nintedo Switch starting January 31, 2024.

For more Twitch content, please visit twitch.tv in your browser, or visit for the Twitch App on other devices.

Jak widać, Twitch namawia do korzystania z wersji przeglądarkowej lub skorzystania z innego urządzenia. Dziwi jednak krok Twitcha w celu wycofania wsparcia z konsoli, która nadal jest najnowszą generacją handhelda Nintendo. Mało tego, Switch to niezwykle popularna konsola.

(fot. Twitch)
(fot. Twitch)

Powodów może być wiele, w tym niewielkie zainteresowanie aplikacją wśród użytkowników Switcha. Może być też tak, że ta konsola nie jest technologicznie gotowa na nowości przygotowywane przez Twitcha.

Źródło: Twitch

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!