Oficjalnie: Twitter pozwoli edytować tweety!

twitter

Edytowanie tweetów to już raczej mem niż coś realnego. A jednak Twitter nas zaskoczył i właśnie poinformował, że pracuje nad opcją edytowania tweetów!

Edytowanie tweetów na Twitterze? Tak i to już niedługo!

Edytowanie tweetów to coś, o co prosi chyba każdy użytkownik Twittera. Napiszemy jakiś świetny wpis, liczymy na mnóstwo polubień i podań dalej, a tu tragedia! Okazuje się, że mamy literówkę lub – jeszcze gorzej – błąd ortograficzny. Edytowanie pozwoliłoby na szybkie naprawienie błędu. Niestety, nie na Twitterze. Ale to się zmienia.

Jeszcze kilka dni temu, 1 kwietnia, Twitter zażartował, że doda opcję edycji wpisów. Jak się jednak okazuje, to nie był żart. Jak informuje profil Twitter Comms, twórcy pracują nad funkcją edycji tweetów już od poprzedniego roku.

Mało tego, funkcja pojawi się w testach w Twitter Blue Labs w przyszłych miesiącach, aby można było sprawdzić co działa, a co niezbyt dobrze zostało zrobione. Dlatego też osobiście spodziewam się, że edycja tweetów pojawi się najszybciej w ostatnim kwartale 2022 roku – ale to są moje przypuszczenia.

Zapewne dla wielu to bardzo ważna informacja. Polski Twitter aktualnie rozkwita naprawdę potężnie i to właśnie na tym portalu dzieje się wiele ciekawych akcji. To również tutaj aktywne są firmy, politycy i inne osoby publiczne. Z jakiegoś powodu Twitter okazuje się dawać nam szersze pole do dyskusji, choć ogranicznik znaków nie pozwala nam się szczególnie dobrze wysłowić.

Źródło: Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!