Twitter: Pokoje już dostępne dla każdego

twitter

Twitter to przede wszystkim pisanie postów, na które możemy oczekiwać mnóstwa odpowiedzi. Istnieje też możliwość pisania DM-ów, czyli wiadomości prywatnych. Na tym w zasadzie możliwości platformy się kończą. Dlatego też Twitter udostępnił Pokoje.

Twitter udostępnił Pokoje dla każdego

Pokoje powstały jeszcze w listopadzie 2020 roku jako swego rodzaju odpowiedź na Clubhouse. Ta aplikacja jednak szybko odeszła w zapomnienie, a konkurenci zaadaptowali jej funkcjonalności, chociażby taki Telegram.

Tak jak wspomniałem, Pokoje pojawiły się już w 2020 roku, ale zakładać je mogli tylko i wyłącznie użytkownicy mający ponad 600 obserwujących. Teraz jednak warunek ten został zniesiony, a funkcja jest dostępna dla każdego. Twitter Spaces to specjalne miejsce, w którym możemy wygodnie przeprowadzić rozmowy głosowe, gdzie część osób rozmawia, a reszta słucha. W zasadzie możemy to porównać do takiego wykładu jak na uczelni wyższej.

Pokój możemy założyć w aplikacji mobilnej. Wystarczy kliknąć w pływający przycisk i wybrać opcję Pokoje. Wybieramy nazwę pokoju i określamy temat. Możemy też rozesłać zaproszenia na wydarzenie oraz określić kilka dodatkowych opcji.

Czy Pokoje zdobędą popularność? Funkcje Clubhouse zaadaptowało wiele aplikacji, więc akurat nikt specjalnie nie będzie się przesiadać na Twittera, aby korzystać ze Spaces. Warto jednak dodać, że sam Twitter ma ogromną bazę użytkowników, którzy faktycznie mogą polubić nową funkcję, choć w przypadku Fleets się nie udało…

Źródło: Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!