Twitter usunie swoje stories “Fleets”. Szybko poszło

twitter fleets

Stories okazały się być wygodną formą publikowania treści w internecie. To też sprawiło, że możemy je zobaczyć niemalże wszędzie – nawet w aplikacji Xbox. Jak się jednak okazuje, Stories nie pasują wszędzie – na przykład nie na Twitterze, gdzie Fleets już niedługo zostaną usunięte.

Stories to funkcja znana jeszcze ze Snapchata, jednak teraz możemy ją znaleźć niemalże wszędzie – zwłaszcza na Instagramie, gdzie się bardzo dobrze przyjęła. A co to jest? Dzięki Stories możemy publikować obrazki lub filmy na naszym profilu, jednak te będą dostępne tylko przez 24 godziny, a następnie znikają. Forma jest tak prosta, a zarazem skuteczna, że wielu innych gigantów go zaimplementowało, choć na nieco innych zasadach – chociażby Spotify czy Xbox.

Twitter usuwa własną implementację Stories o nazwie Fleets

Podobną decyzję podjął również Twitter i w ubiegłym roku zaimplementował Fleets – własną wersję Stories. Jak się jednak okazuje, gigant już zapowiedział usunięcie modułu sarkastycznie zaznaczając, że wiedział o tym, że nikt o Fleets nie prosił.

Po ośmiu miesiącach od publikacji, Twitter usuwa Fleets – a dokładnie zrobi to 3 sierpnia. Powód? Funkcja okazała się być nietrafiona i mało kto z niej korzystał. A jeśli już korzystał, to nie w takim celu jak myśleli o tym twórcy. Najczęściej Fleets wykorzystywano do wzmacniania zasięgów swoich tweetów, a nie zamiast ich publikowania.

Sam z Twittera korzystam całkiem sporo, jednak z Fleets nigdy. Ba! Nie pamiętam czy którykolwiek z moich obserwujących użył tej funkcji chociaż raz, bowiem nigdy nie miałem żadnego Stories do obejrzenia.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!