ING pokaże, które sklepy mają zapisaną naszą kartę płatniczą

ing bank

ING Bank Śląski wprowadził nową funkcję do swojej mobilnej bankowości, która według mnie jest niezwykle przydatna. Nosi nazwę “Twoja karta w internecie” i z pewnością pozwoli na łatwiejsze zarządzanie wydatkami, które powodują systematyczny ubytek pieniędzy z naszego konta. Chodzi tutaj o abonamenty i subskrypcje.

Twoja karta w internecie od ING i Visa

Nowa opcja powstała przy współpracy z organizacją płatniczą Visa. Rozwiązanie pozwala sprawdzić, to które sklepy mają podpiętą naszą kartę płatniczą. ING informuje, że funkcja pokazuje sklepy, które mają zapamiętane karty w sposób zaszyfrowany cyfrowo. Skorzystanie z tej opcji jest banalnie proste, wystarczy zalogować się na konto, wyświetlić szczegóły karty Visa zbliżeniowa, a następnie kliknąć w zakładkę “Twoja karta w internecie”. Ujrzymy wtedy zestawienie wszystkich serwisów, które przechowują dane naszej karty.

ING pokaże, które sklepy mają zapisaną naszą kartę płatniczą

Sprawdziłem to i faktycznie ujrzałem listę usług, w tym takie, z których już nie korzystam: Microsoft Network, Netflix, HM, Amazon, Google Payments. ING podaje w informacji do klientów, że jeśli na liście znajduje się sklep lub aplikacja, z których usług już nie korzystają, najlepiej je usunąć.

ING to kolejny bank, który wprowadza ułatwienia związane z zarządzaniem subskrypcjami. Wcześniej informowaliśmy Was, że mBank pokaże w jednym miejscu nasze abonamenty.

Źródło: cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!