Twoje dziecko pokocha ten serial na Netflixie

Twoje dziecko pokocha ten serial na Netflixie

Platformy streamingowe zrobią wszystko, aby zainteresować swoją ofertą potencjalnych subskrybentów. Byliśmy już świadkami różnych filmów lub seriali, które podbiły rynek a widzowie nie mogą się doczekać kontynuacji. Netflix właśnie pracuje nad serialem dla dzieci opartym na grze Minecraft.

Owocem współpracy Netflix i Mojang Studios ma być serial Minecraft

Popularny VOD razem ze studiem odpowiedzialnym za grę tworzą nowy projekt, aby stworzyć animowany CG serial telewizyjny oparty na serii Minecraft. Szczegóły na temat potencjalnej serii, która została ogłoszona w czwartek w ramach 15 rocznicy gry są dość okrojone. Wiemy tylko, że serial ma zawierać oryginalną historię z nowymi postaciami, która pokaże świat Minecrafta w nowym świetle. Netflix oprócz współpracy z Mojang Studios współdziała także ze studiem WildBrain, które ma zająć się animacją gry (twórcy takich seriali jak Sonic Prime, Ninjago: Dragons Rising i Carmen Sandiego).

Minecraft 1.20 – Trails & Tales Update - Java Edition - Menu główne
Minecraft 1.20 – Trails & Tales Update – Java Edition – Menu główne (Windows 11)

Samej gry chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, ale pozwolę sobie przybliżyć trochę informacji nieco starszym czytelnikom, którzy mogą nie znać tego tytułu. Twórcą gry Minecraft wydanej w 2009 roku jest Markus Persson. Następcą, który kontynuował dzieło i rozszerzył tytuł w 2011 roku był Jens Bergenstein. Sam tytuł być może nic Wam nie mówi, ale już liczba sprzedaży pokazuje, że gra cieszy się naprawdę ogromnym zainteresowaniem. Gra była sprzedana w ponad 300 milionach egzemplarzy. Szacuje się również, że Minecraft ma jakieś 140 milionów aktywnych graczy miesięcznie według stanu na ubiegły rok. Ta popularny tytuł uważany jest za grę typu “sandbox” – co oznacza, że ​​gracze mogą wykorzystać swoją kreatywność, budować miasta i wchodzić w interakcje ze sobą. Serial animowany Netflix stanowi najnowsze rozszerzenie serii.

Kiedy możemy się spodziewać Minecraft  na Netflix?

Według nieoficjalnych informacji termin premiery to 2025 rok. Obsadę gwiazdorską zajmą: Jack Black, Jason Momoa i Danielle Brooks. Scenariusz napisali Chris Bowman i Hubbel Palmer, a reżyserią zajął się Jared Hess. Nie mamy dokładnych informacji, czy którykolwiek z członków zespołu kreatywnego filmu będzie zaangażowany w serial animowany Netflix. Będzie to kolejny tytuł gry, która została przełożona na ekran. Wśród tych bardziej znanych możemy wymienić Fallout i Tomb Raider (Amazon), Halo (Paramount+), The Last of Us (HBO), Resident Evil i Wiedźmin (Netflix).

Źródło: Hollywoodreporter

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!