TWRP trafia na OnePlus Nord 2 oraz Moto G40 Fusion!

OnePlus Nord 2 TWRP

Team Win Recovery Project (czyli TWRP) to chyba najpopularniejsze Custom Recovery na urządzenia z Androidem. Do listy oficjalnie wspieranych urządzeń dołączyły kolejne sprzęty.

TWRP ze wsparciem dla kolejnych sprzętów

TWRP to bardzo popularne Custom Recovery dla urządzeń z Androidem. To właśnie ten element pozwala nam na instalację Custom ROM-ów czy specjalnych modułów – mowa tu o na przykład pewnych aplikacjach czy nawet Usługach Google’a.

Do listy urządzeń oficjalnie wspieranych przez ten projekt dołączyły kolejne. Mowa tu o:

OnePlus Nord2 5G OnePlus Nord 2
OnePlus Nord 2 5G

W szczególności dla Norda 2 jest to ważny moment. Ze względu na to, że ten sprzęt wykorzystuje procesor MediaTek, a nie Qualcomm, to dostępnych na niego jest o wiele mniej Custom ROM-ów. Liczy się na to, że właśnie oficjalne wsparcie TWRP może nieco pobudzić deweloperów do tworzenia oprogramowania. Zresztą sam mam ten smartfon i wiem, że pewnie z czasem zechcę zainstalować jakiś alternatywny software.

Warto też dodać, że z listy oficjalnie wspieranych urządzeń zniknęła jedna pozycja. Mowa tu o tablecie Samsung Galaxy Tab 3 Lite 7.0. Nie ma w tym nic dziwnego, jest to budżetowy tablet Koreańczyków z początku 2014 roku.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!