Prawdziwa rewolucja w Uberze – firma wprowadza mnóstwo nowych usług!

uber-green

W dniu dzisiejszym miała miejsce coroczna konferencja Ubera, na której firma chwali się swoimi osiągnięciami, podsumowuje te z zeszłego roku i przedstawia plany na przyszłość. Trzeba przyznać, że to, co ogłoszono, robi spore wrażenie.

Niższe koszty

Uber od początku swojego istnienia zmienia sposób, w jaki przeciętny użytkownik korzysta z wynajmowanych przejazdów osobowych. W wielu miejscach na świecie lobby taksówkarzy doprowadziło wręcz do zakazu funkcjonowania firmy, oskarżając ją o nieuczciwą konkurencję. Głównym dowodem w sprawie mają być nierealnie niskie ceny przejazdów, ale to właśnie podejście do cięcia kosztów sprawiła, że Uber stał się jedną z najpopularniejszych opcji podczas wybierania przejazdów. Podkreśla to sama Dara Khosrowshahi, prezeska Ubera, dla której obniżanie kosztów, to absolutny rdzeń, wokół którego obraca się cała firma.

Prawdziwa rewolucja w Uberze – firma wprowadza mnóstwo nowych usług!
Źródło: Uber

Nowe usługi

Nie wnikając w szczegóły sposobu działania Ubera przyjrzyjmy się, co nas, klientów i kierowców czeka w najbliższej przyszłości. Nowe usługi firma promuje pod hasłami „udaj się, gdzie chcesz” i „zdobądź, co chcesz”. Pierwsze z nich odnosi się do nowej usługi Uber Travel, dzięki której będziemy mogli automatycznie zarezerwować przejazdy na każdym etapie podróży. Wystarczy, że połączymy nasz Gmail, a aplikacja na podstawie naszego kalendarza i dokonanych rezerwacji w hotelach, na lotniskach i w restauracjach załatwi wszystko za nas.

Ciekawym pomysłem jest Uber Charter, którego funkcją będzie obsługiwanie dużych imprez, jak wesela, konferencje i w zasadzie wszystkie spotkania, w których będzie brać udział większa ilość osób. Poprzez aplikację Ubera będziemy mogli zarezerwować busa z odpowiednią liczbą miejsc. Jeśli preferujemy przewiezienie gości samochodami, wówczas firma zaoferuje nam specjalny voucher. Niestety ta usługa na początku pojawi się wyłącznie na terenie USA, a nastąpi to już w to lato.

Uber na swojej dorocznej konferencji wyraźnie zaznaczył, że samochody elektryczne to przyszłość firmy. Do 2030 roku cała flota ma być wyłącznie tego typu, ale na tym nie koniec. Comfort Electric to plan przeznaczony dla kierowców pracujących dla Ubera i w zasadzie jest rozwinięciem dotychczasowego programu Uber Green. Kierowca dostaje dodatkowe środki, jeśli prowadzi samochód elektryczny. Usługa już działa w wybranych miastach w USA oraz w Dubaju, a w najbliższej przyszłości pojawi się także w innych częściach świata.

Prawdziwa rewolucja w Uberze – firma wprowadza mnóstwo nowych usług!
Źródło: Uber

Robo-kurier

„Zdobądź, co chcesz” to póki co koncept, ale mający na celu rozwinięcie Ubera w firmę zajmującą się również dostarczaniem produktów pod drzwi swoich użytkowników, co ma już teraz miejsce pod postacią Uber Eats. W niedalekiej przyszłości cały proces ma być jednak zautomatyzowany przy pomocy robotów. Firma prowadzi współpracę z Serve Robotics i Motional, której efektem mają być właśnie drony drogowe działające jako kurierzy. Pierwsze testy mają odbyć się na terenie Los Angeles, ale jest to technologia, której globalny zasięg jest raczej mało prawdopodobny, przynajmniej nie w najbliższej przyszłości.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!