Ubuntu 18.04.3 LTS już jest! Co nowego dodano?

Ubuntu 18.04.3 LTS już jest! Co nowego dodano?
(fot. OMG!Ubuntu)

Choć oczekujemy premiery Ubuntu 19.10, która odbędzie się już w pażdzierniku bieżącego roku, to nadal najczęściej polecaną odsłoną Ubuntu jest 18.04 LTS. Tak się składa, że Canonical właśnie wydało nową, już trzecią wersję tego systemu. Jakie nowości przynosi Ubuntu 18.04.3 LTS?

Ubuntu 18.04.3 LTS z Linux Kernel 5.0

Ubuntu 18.04.3 LTS to trzecia z pięciu odsłon LTS-a na rok 2018. Warto również wspomnieć, że to już druga duża aktualizacja tego systemu w bieżącym roku. Celem tego działania jest to, aby na serwerach znajdował się obraz ISO, który zawiera w miarę aktualny system, nie ma luk w zabezpieczeniach, błędów oraz ma nowsze wersje aplikacji. To dla użytkowników okazuje się być naprawdę dobre, bowiem oszczędza się naprawdę dużo czasu na pobieraniu i instalowaniu aktualizacji, które wyszły na przestrzeni ostatnich ~18 miesięcy.

Przeczytaj także: No nareszcie! Ubuntu LTS na start oferuje najnowsze sterowniki Nvidia

Ubuntu 18.04.3 LTS na dzień dobry zawiera Linux Kernel 5.0 (obecny jest on również w Ubuntu 19.04), który przynosi wiele usprawnień oraz znacznie przyspiesza działanie systemu. Poza tym, użytkownicy otrzymują dedykowany panel do wybierania emoji, a Ubuntu Software pokazuje recenzje tylko tych użytkowników, którzy również korzystają z Ubuntu.

Warto sprawdzić: Ubuntu pracuje nad nowym sklepem z aplikacjami. Wiemy jak będzie wyglądał

Ubuntu 18.04.3 LTS jest już dostępne na serwerach Canonical w formie obrazu ISO. Jeśli natomiast już od jakiegoś czasu korzystasz z Ubuntu 18.04 LTS i na bieżąco wykonujesz przeróżne aktualizacje, to prawdopodobnie masz wszystkie te nowości, które zawiera trzecia odsłona tego LTS-a.

Korzystacie z Ubuntu 18.04 LTS? Jak oceniacie tę odsłonę systemu od Ubuntu? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!