Ubuntu 18.04 LTS doczekało się 6 wydania. Co dodano?

ubuntu 18.04

Ubuntu 18.04 to aktualnie najstarszy LTS, który dalej jest wspierany w darmowej wersji. System właśnie doczekał się kolejnej dużej aktualizacji.

Ubuntu 18.04.6 LTS

Ubuntu 18.04 LTS zostało wydane 26 kwietnia 2018 roku, a więc ponad 3 lata temu. Jest to bardzo ważne wydanie, bowiem jest to zarazem pierwsza edycja systemu z długim wsparciem i ze środowiskiem GNOME po porzuceniu Unity. Wiele osób nadal korzysta z tego OS-a. I dobrze, bowiem został on stworzony do tego, aby korzystać z niego długo i bezproblemowo.

Długie wsparcie oznacza też aktualizacje. Właśnie wydano 6. wydanie wewnętrzne, które przede wszystkim łata potencjalne błędy zabezpieczeń – chociażby mowa tu o BootHole, czyli zagrożeniu w GRUB2, które pozwalało ominąć UEFI Secure Boot.

Łukasz Zemczak, osoba pracująca nad Ubuntu, potwierdza, że wydanie 18.04.6 jest bardzo ważne, bowiem łata niebezpieczną lukę. Ponadto nowa wersja systemu to również inne poprawki zabezpieczeń.

Jeśli korzystasz z Ubuntu 18.04 to zapewne już masz wszystkie nowości zawarte w szóstym wydaniu wewnętrznym. Przede wszystkim to odświeżone zostały pliki instalacyjne tego systemu, dzięki czemu od razu po zainstalowaniu mamy najnowsze zabezpieczenia.

Ubuntu 18.04 pobierzecie >>stąd<<. Na ten moment polecamy jednak korzystać z Ubuntu 20.04, które oferuje więcej nowości oraz nowsze pakiety. Do tego też będzie dłużej wspierane. Ubuntu 20.04 pobierzecie >>stąd<<.

Źródło: 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!