Ubuntu 20.04.3 wydane. Co nowego dodano?

ubuntu
Ubuntu 20.04

Ubuntu 20.04 Focal Fossa to aktualnie najnowszy LTS, a tego typu odsłony systemu dostają specjalne aktualizacje wewnętrzne nazywające się “Point Releases”. Tak się właśnie składa, że Canonical wydało Ubuntu 20.04.3 LTS.

Ubuntu 20.04 LTS swoją premierę miało w kwietniu ubiegłego roku. Choć nie było to niezwykle rewolucyjne wydanie, tak dla wielu stało się powodem do zmiany zdania na temat Linuxa. System okazał się być niezwykle wygodny, a zarazem szybki. Jest to również wersja LTS, czyli o długim okresie wsparcia. Oczywiście przez ten ponad rok pojawiło się wiele nowości w świecie Pingwinka, a więc system również musiał być aktualizowany. Jakiś czas temu udostępniono Ubuntu 20.04.1. W lutym dostaliśmy 20.04.2. Teraz czas przyszedł na 20.04.3.

Ubuntu 20.04.3

Co nowego dodano do Ubuntu 20.04.3? Czas wnoszenia większych nowości minął, więc teraz firma ogranicza się tylko do dostarczania szerszego wsparcia. Nowe Ubuntu to przede wszystkim nowsze sterowniki do podzespołów. Głównie mowa tu o kartach graficznych NVIDIA. Dzięki temu zaraz po uruchomieniu wszystko w komputerze działa – co nie jest normą. Twórcy chwalą się również poprawkami błędów oraz zabezpieczeniami.

Wracając do tematu wsparcia, taki Linux Mint 20.2 to świeży system, jednak wykorzystuje bardzo stare jądro Linuxa 5.4. Przez to w Huawei MateBook X Pro nie działał w ogóle input w postaci touchpada oraz ekranu dotykowego. Dopiero ręczna instalacja nowszego Kernela pomogła.

Jeśli używasz Ubuntu 20.04 to zapewne wszelkie nowości z 3. wydania już masz. Natomiast jeśli dopiero chcesz ten system zainstalować, to na dzień dobry dostaniesz niemalże wszystko nowe, co potrzebujesz.

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!