Strona główna Aktualności Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla zainstalujesz na Raspberry Pi 4!

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla zainstalujesz na Raspberry Pi 4!

-

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla wczoraj miało premierę, jednak nowe wydanie systemu Canonical to nie tylko pewne dodatki czy nowy Linux Kernel. To również wsparcie dla kolejnych urządzeń, a przede wszystkim Raspberry Pi 4!

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla w wersji stabilnej zostało wydane wczoraj (tj 22.10) i oferuje takie nowości jak Linux Kernel 5.8, GNOME 3.38 i inne ciekawe dodatki. Powody do radości mają również właściciele komputerów Raspberry Pi 4!

Warto przeczytać: Ubuntu 20.10 już jest! Oto najciekawsze nowości

Ubuntu 20.10 zainstalujesz na Raspberry Pi 4

Coraz więcej systemów operacyjnych wprowadza wsparcie dla komputerów z rodziny Raspberry Pi. Co prawda, dało się zainstalować Ubuntu 20.04 na Raspberry Pi 4, jednak wymagało to pewnych tricków i modyfikacji. Teraz natomiast Ubuntu 20.10 oficjalnie wspiera najnowszy komputer SBC od Raspberry Foundation i ułatwia proces instalacji.

Pełnoprawne i dobrze działające Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla z GNOME 3.38 możemy zainstalować na Raspberry Pi 4 z 4 lub 8 gigabajtami pamięci RAM. Mówimy tutaj o pełnej wersji systemu, dokładnie takiej samej, która instalujemy na normalnych komputerach klasy PC. Co ważne, Ubuntu 20.10 jest jednym z pierwszych kroków wydania Ubuntu LTS na Raspberry Pi.

Ba! Powstała nawet specjalna odmiana tapety przygotowana na komputery Raspberry Pi!

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla dla Raspberry Pi 4 możecie pobrać >>stąd<<.

Korzystacie z Ubuntu? Dajcie znać w komentarzu!

ŹródłoOMG!Ubuntu

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej