Ubuntu 20.10 już jest! Oto najciekawsze nowości

ubuntu
Tapeta w Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla

Po wielu miesiącach zapowiedzi w końcu mogę to powiedzieć. Właśnie zostało wydane Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla w wersji stabilnej! Co nowego dodano? Oto najciekawsze dodatki.

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla

Zgodnie z zapowiedziami dzisiaj Canonical udostępniło najnowszą wersję systemu Ubuntu. A więc co nowego znajdziemy w Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla? Przede wszystkim system oferuje najnowsze środowisko GNOME w wersji 3.38 wraz ze wszystkimi zmianami, które ono wnosi – między innymi lepsze wsparcie dla czytników linii papilarnych, pokazywanie stanu naładowania baterii na górnym pasku czy ulepszona kontrola rodzicielska (więcej dowiecie się >>stąd<<). Sercem systemu natomiast jest Linux Kernel 5.8, o którym więcej pisaliśmy >>tutaj<<.

Ponadto graficzny instalator systemu Ubiquity dostał nowe logo oraz funkcję kryjącą się pod nazwą Active Directory Integration. Oczywiście nie zabrakło najnowszych wersji aplikacji, między innymi Firefoxa 81, Thunderbirda 78 czy LibreOffice 7.0. Miłym dodatkiem jest również nieco uproszczone wbudowane narzędzie do robienia zrzutów ekranu.

Ubuntu 20.10 już jest! Oto najciekawsze nowości
(fot. OMG!Ubuntu)

To oczywiście nie są wszystkie zmiany jakie zaszły w Ubuntu 20.10. Najlepiej jest zapoznać się z nimi samemu instalując system na wirtualnej maszynie lub bezpośrednio na dysku. Muszę dodać, że nowy system to również paczka świeżych tapet, a jedną z nich – tą najważniejszą – możecie zobaczyć na poniżej. Warto dodać, że lada moment powinniśmy spodziewać się nowych wersji Ubuntu Flavours oraz Remixów. Myślę, że jest na co czekać!

ubuntu
Tapeta w Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla

Kliknij >>tutaj<< aby pobrać Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla w formie obrazu ISO.

Czy zainstalujesz Ubuntu 20.10? Daj znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!