Wiemy jak wygląda tapeta z Ubuntu 21.04 Hirsute Hippo!

ubuntu

Już za około miesiąc pojawi się najnowsza odsłona systemu Ubuntu 21.04. Z tego też powodu coraz więcej decyzji i zmian wypływa, a my możemy się im przyjrzeć. Właśnie poznaliśmy oficjalną tapetę, jaka powita nas w Ubuntu 21.04!

Ubuntu 21.04 Hirsute Hippo z własną tapetą

Warto sobie zaznaczyć, że nazwy Ubuntu składają się z dwóch słów, gdzie jedno nawiązuje do danego zwierzęcia, a drugie jest przymiotnikiem zaczynającym się tą samą literą. W przypadku Ubuntu 21.04 jest to Hirsute Hippo, czyli “Kudłaty Hipopotam”. Dlatego też nowa tapeta przypomina hipopotama.

Ale oczywiście nie jest to zwykły hipopotam, a kudłaty hipopotam – dokładnie tak, jak mówi nazwa systemu :-). Grafikę możecie zobaczyć poniżej.

Wiemy jak wygląda tapeta z Ubuntu 21.04 Hirsute Hippo!
Tapeta Ubuntu 21.04

Poniżej natomiast możecie zobaczyć tę samą tapetę w innych kolorach.

Wiemy jak wygląda tapeta z Ubuntu 21.04 Hirsute Hippo!
Tapeta Ubuntu 21.04 w odcieniach szarości

Swoją wersję tapety przygotowały również Smaki oraz Remixy. Mi w oczy rzuciła się całkiem przyjemna grafika stworzona na potrzeby Ubuntu Unity Remix. Możecie ją zobaczyć poniżej.

Wiemy jak wygląda tapeta z Ubuntu 21.04 Hirsute Hippo!
Ubuntu 21.04 z nową tapetą

Ubuntu 21.04 pojawi się jeszcze w kwietniu bieżącego roku. Jest to wydanie pośrednie, którego okres wsparcia to zaledwie 9 miesięcy. Zadaniem tego systemu jest przedstawienie nam nowości, których część ujrzymy w Ubuntu 21.10, a później w 22.04, czyli w przyszłym wydaniu LTS (Long Term Support). Ubuntu 21.04 zaoferuje GNOME 3.38 (niestety, nie najnowsze GNOME 40) oraz będzie domyślnie pracować w oparciu o serwer wyświetlania Wayland.

Jak Wam się podoba nowa tapeta w Ubuntu? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!