Ubuntu Unity 20.04.2 już jest! Zmiany są drobne, ale bardzo ważne

ubuntu unity
(autor: Allan Carvalho)

Ubuntu Unity Remix to projekt, który śledzę od samego początku. Ba! Nawet można powiedzieć, że biorę w nim pewnego rodzaju udział. Twórca dotrzymał harmonogramu i właśnie wypuścił Ubuntu Unity w wersji 20.04.2 LTS!

Ubuntu Unity Remix to projekt stworzony przez dewelopera kryjącego się pod imieniem Rudra. Jego celem jest dostarczenie niezwykłych wrażeń z obcowania z systemem operacyjnym, które niegdyś dawało nam Ubuntu 16.04 LTS. Głównie chodzi oczywiście o środowisko graficzne Unity, które było naprawdę wygodne i niezwykle przyjemne. Pomimo tego, ze Canonical przerzuciło się na GNOME, Rudra chce dalej pracować nad Unity, czego owocem jest właśnie Ubuntu Unity Remix, które kandyduje na miano „Ubuntu Flovour”.

Warto przeczytać: Zaczynają się testy Ubuntu Unity 21.04. Każdy z Was może pomóc!

Ubuntu Unity 20.04.2 LTS

Twórca Ubuntu Unity właśnie udostępnił nowe, wewnętrzne wydanie Ubuntu LTS dotrzymując terminów harmonogramu narzuconego przez Canonical. Nowa wersja systemu to drobne, ale bardzo ważne usprawnienia. Przede wszystkim od teraz GRUB2 jest dostępny zarówno w BIOS, jak i UEFI. Dodano także compizconfig-settings-manager i kilka innych wtyczek i efektów Compiz.

Ubuntu Unity 20.04.2 już jest! Zmiany są drobne, ale bardzo ważne

Ponadto zmieniono domyślny motyw na Arc-Darker, a także zaimplementowano motyw Yaru-purple wraz z paczką ikon przygotowaną przez Neffscape. Dodano także paczkę ikon Numix-circle, jednak to Papirus pozostaje wyborem domyślnym. Ponadto na dzień dobry użytkownik dostaje dostęp do klienta Torrent Transmission oraz do narzędzia fixer ułatwiającego łatanie błędów w systemie. Naprawiono także problem (Issue 45) niepozwalający na rejestrację w Ubuntu Single-Sign-On.

Ubuntu Unity Remix jest systemem darmowym, który możecie pobrać >>stąd<<.

Z jakiego systemu operacyjnego korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!