Konkurent Androida zaktualizowany! Ubuntu Touch OTA-22 już dostępne

Ubuntu Touch
Ubuntu Touch na OnePlus One

Android i iOS to bez wątpienia najpopularniejsze systemy mobilne. Nadal jednak rozwijane są alternatywy, a jedną z nich jest Ubuntu Touch, które właśnie zostało zaktualizowane do wersji OTA-22.

Ubuntu Touch OTA-22 wydane

Ubuntu Touch na samym początku było tworzone przez twórców desktopowego systemu Ubuntu. To się jednak zmieniło, a projektem zajmuje się grupa UBports. System dalej jest tworzony i właśnie został wydany w wersji OTA-22.

Przede wszystkim wprowadzono obsługę radia FM. Odpowiedni demon został zaimplementowany wraz z aktualizacją, natomiast dedykowana aplikacja radia pojawi się w sklepie w ciągu najbliższych tygodni. Wprowadzono również obsługę WebGL, co przyspiesza renderowanie. Przeglądarka internetowa Morph zaczęła obsługiwać kamerę, co pozwoli na rozmowy wideo.

ubuntu touch
Ekran główny pokazuje się wtedy, kiedy nie mamy włączonych aplikacji w tle

To prawdopodobnie najważniejsza funkcja w tej aktualizacji. Wielu użytkowników prosiło o opcję rozmów wideo. Co prawda, jest to możliwe tylko w przeglądarce internetowej, ale nadal to naprawdę spory krok. Mało tego, otwiera to drzwi do tworzenia aplikacji korzystających z rozmów wideo.

UBports

OTA-22 to również wsparcie dla czytnika linii papilarnych oraz wiele poprawek dla telefonu Volla Phone X. Użytkownicy Google Pixel 3a i 3a XL mogą cieszyć się lepszą jakością dźwięku, a także lepszym oszczędzaniem energii. Pojawiła się również rotacja obrazu na ekranie blokady czy nowy układ paska awaryjnego. Dialer natomiast otrzymał autouzupełnianie.

Ubuntu Touch OTA-22 już zostało wydane na wszystkie oficjalnie wspierane urządzenia.

Źródło: UBports przez 9to5Linux

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!