Zaczynają się testy Ubuntu Unity 21.04. Każdy z Was może pomóc!

Zaczynają się testy Ubuntu Unity 21.04. Każdy z Was może pomóc!
(fot. Allan)

Ubuntu Unity Remix to projekt, który śledzę od samego początku. Ba! Nawet można powiedzieć, że biorę w nim udział. Właśnie rozpoczęły się testy Ubuntu Unity Remix 21.04!

Ubuntu Unity Remix to projekt stworzony przez dewelopera kryjącego się pod imieniem Rudra. Jego celem jest dostarczenie niezwykłych wrażeń z obcowania z systemem operacyjnym, które niegdyś dawało nam Ubuntu 16.04 LTS. Głównie chodzi oczywiście o środowisko graficzne Unity, które było naprawdę wygodne i niezwykle przyjemne. Pomimo tego, ze Canonical przerzuciło się na GNOME, Rudra chce dalej pracować nad Unity, czego owocem jest właśnie Ubuntu Unity Remix, które kandyduje na miano „Ubuntu Flovour”.

Warto przeczytać: Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla w wersji Beta już jest!

Ubuntu Unity 21.04 z pierwszym cyklem testowym!

Rudra B. Saraswat – twórca projektu Ubuntu Unity Remix – poinformował, że jeszcze 31 grudnia 2020 roku rozpoczął się tydzień testów przyszłej odsłony systemu operacyjnego. Testy potrwają do 7 stycznia. Co ciekawe, drugi taki tydzień odbędzie się jeszcze w marcu.

Warto zobaczyć: Z Ubuntu Unity możesz korzystać na Raspberry Pi!

Celem Ubuntu Testing Week jest zmotywowanie społeczności do zainstalowania przyszłej wersji OS-a i jej testowania w różnych scenariuszach i pod wieloma kątami. Jest to swego rodzaju podstawa aby nowy system już na dzień dobry był wolny od błędów i problemów. Brak testów natomiast sprawi, że nawet stabilna odsłona może nie działać zbyt dobrze.

Zaczynają się testy Ubuntu Unity 21.04. Każdy z Was może pomóc!

Jeśli chcecie wziąć udział w testach Ubuntu Unity, to >>tutaj<< znajdziecie obraz ISO z systemem, natomiast >>tutaj<< znajduje się grupa na Telegramie, na której możecie porozmawiać z twórcą systemu, jak i innymi członkami społeczności.

Z jakiego systemu operacyjnego korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!