Co nowego w świecie Ubuntu Unity Remix? Ubuntu 20.10, Devunity i wiele więcej!

ubuntu unity
Ubuntu Unity Remix 20.10

Ze szczególnym zadowoleniem obserwuję rozwój projektu Ubuntu Unity Remix. Wpływa na to wiele powodów, chociażby to, że do Unity żywię ogromną sympatię, ale również znam się z twórcą i można rzec, że biorę czynny udział w rozwoju systemu. Od ostatniej publikacji na temat Ubuntu Unity minęło trochę czasu, a więc sprawdźmy co nowego się pojawiło!

Ubuntu Unity Remix 20.10

Rudra B. Saraswat nie zamierza poprzestać na rozwoju jednej wersji Ubuntu Unity Remix (czyli 20.04 LTS) i wziął się za pracę nad kolejnymi. Jak dobrze wiemy, już w październiku premierę będzie miało Ubuntu 20.10, czyli nowa odsłona systemu od Canonical, której okres wsparcia to zaledwie kilka miesięcy. Rolą twórców tak zwanych smaków oraz remixów, jest wypuszczenie swojej własnej wersji systemu w oparciu o Ubuntu 20.10.

Warto przeczytać: Ubuntu Unity Remix z aktualizacją do V4!

Dlatego też już teraz możemy pobierać Ubuntu Unity Remix 20.10 Alpha1. Co nowego znajdziemy w tym OS-ie? Naprawiono problemy z Global Menu i HUD-em w Mozilla Firefox oraz poprawiono wyświetlanie nazwy użytkownika w menu i w ustawieniach. Ostatnią sporą zmianą jest przywrócenie powermenu po naciśnięciu przycisku zasilania.

Ubuntu Unity Remix 20.10 Alpha1 możecie pobrać >>stąd<<.

Devunity

Twórca Ubuntu Unity Remix przygotował specjalne narzędzie dla deweloperów – nazywa się ono Devunity i ma pozwolić na sprawniejsze przygotowywanie oprogramowania na ten system. Program zawiera takie elementy, jak monitor procesów Unity, generator zgłoszeń czy integracje z systemem raportów błędow w Launchpad.

Devunity możecie pobrać >>stąd<<.

Nowa strona internetowa

Do tej pory jedynym źródłem informacji na temat Ubuntu Unity Remix był oficjalny kanał na Telegramie. To się jednak zmieniło. Rudra B. Saraswat przygotował dedykowaną witrynę internetową w pełni poświęconą systemowi. Oprócz świeżych informacji na temat systemu, znajdziemy tam przeróżne linki do pobrania, a także opis i zalety Ubuntu Unity. Warto również wspomnieć o odnośnikach do kanałów społecznościowych oraz repozytorium, w którym możemy zgłaszać błędy.

Stronę znajdziecie pod adresem www.ubuntuunity.org.

Nowe tapety i współpraca ze społecznością

To, czego doświadczam codziennie to ogromna współpraca twórcy ze społecznością. Mało tego, Rudra chętnie aktywizuje fanów Ubuntu Unity i namawia do tworzenia tapet czy ikon. Już teraz w zasobach oficjalnego czatu na Telegramie znajdziemy wiele przeróżnych grafik związanych z Ubuntu Unity Remix. Warto wspomnieć, że oficjalne logo, kolorystyka, jak i tapeta systemowa są właśnie dziełem społeczności.

Co nowego w świecie Ubuntu Unity Remix? Ubuntu 20.10, Devunity i wiele więcej!
(Autor: @alera_on na Telegramie)

Co myślicie o Ubuntu Unity Remix? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!