Ubuntu Unity Remix z aktualizacją do V4!

ubuntu unity
Ubuntu Unity Remix 20.10

Jak się okazuje, Ubuntu Unity Remix to całkiem dynamiczny projekt, w którym decyzje są podejmowane przede wszystkim przez społeczność. Dowodem tego może być aktualizacja do V4, w której wniesiono poprawki, których chcieli fani systemu.

Ubuntu Unity Remix V4

Jakiś czas temu informowałem Was o nowej wersji Ubuntu Unity Remix, która przyniosła worek nowości i poprawek. W przypadku najnowszej aktualizacji jest nieco inaczej. Otóż V4 wnosi do świata Ubuntu Unity zmiany, których domagała się społeczność. Rudra B. Saraswat przygotował ankiety (na Telegramie i na Twiterze), w których to społeczność wybierała co nowego chcą zobaczyć w systemie. Ubuntu Unity Remix V4 jest spełnieniem tychże obietnic.

Przede wszystkim V4 to powrót do menedżera logowania LightDM, który o wiele lepiej pasuje do Unity. Ponadto pozbyto się menedżera plików Nautilus na rzecz Nemo znanego chociażby z Linux Mint. Powodem tego jest fakt, że Nautilus niezbyt dobrze integrował się z Unity7. Rudra zdecydował się również na dodanie kilku nowych tapet, gdzie główna (i domyślna zarazem) kolorystycznie nawiązuje do nowego logo systemu.

Ubuntu Unity v4

Tak, na koniec zostawiłem najciekawsze. Otóż Ubuntu Unity Remix doczekało się własnego logo, które – a jakże – zostało przygotowane przez jednego z członków oficjalnej grupy na Telegramie. Warto dodać, że w “konkursie” brało jeszcze jedno logo, które również zostało stworzone przez członka społeczności. Logo wita nas na nowym bootscreenie (prawdopodobnie flicker-free), a także na taskbarze. Muszę również wspomnieć, że autor w końcu postanowił wymazać dziwną nazwę Unubuntu na rzecz Ubuntu Unity.

Odpowiedni obraz ISO został już udostępniony, jednak deweloper musiał go zdjąć ze względu na nieoczekiwany błąd instalatora. Nowy plik instalacyjny powinien pojawić się lada moment.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!