Ubuntu Unity Remix nabyło właśnie bardzo ważne narzędzie – Fixer

ubuntu unity
Ubuntu Unity Remix 20.10

Ubuntu Unity Remix to bardzo ciekawy projekt, który obserwuje od samego początku. Ba! Można powiedzieć, że nawet dokładam swoją cegiełkę, bowiem jest administratorem na oficjalnej (i jedynej) grupie społecznościowej na Telegramie. Ogromnym problemem tego systemu są aktualizacje, jednak deweloper wymyślił bardzo ciekawe rozwiązanie.

Ubuntu Unity Remix z ważnym narzędziem

Nowe wersje Ubuntu Unity Remix ukazują się jako oddzielne obrazy ISO. Niestety, jeśli ktoś zainstalował sobie ten system to nie ma możliwości aktualizacji do nowszej wersji. Rudra Saraswat – autor dystrybucji – postanowił znaleźć jakieś rozwiązanie. Dlatego też zbudował narzędzie Fixer.

Warto przeczytać: Co nowego w świecie Ubuntu Unity Remix? Ubuntu 20.10, Devunity i wiele więcej!

Nie można Fixera nazwać narzędziem do aktualizowania systemu. Jest to – jak nazwa wskazuje – program pozwalający zainstalować poprawki, które przygotowuje Rudra Saraswat. Dzięki temu użytkownik Ubuntu Unity Remix może otrzymać naprawy błędów prostą komendą i wcale nie musi czekać ani na udostępnienie nowego ISO, ani tym bardziej go instalować.

Fixer to otwartoźródłowe narzędzie zbudowane przez autora dystrybucji Ubuntu Unity Remix. Jest to w rzeczywistości skrypt, którego wykorzystanie jest całkiem proste. Wystarczy program pobrać, pliki wkleić w odpowiednie miejsce, a następnie w folderze z pobranymi plikami wpisać komendę:

sudo fixer <FIX>

gdzie w miejscu <FIX> wpisujemy to, co chcemy naprawić, dla przykładu: sudo fixer firefox-globalmenu. Jak widzimy, składnia jest całkiem prosta, więc nikt nie powinien mieć problemów z Fixerem.

Kod źródłowy narzędzia Fixer znajdziecie >>tutaj<<.

Korzystacie z Ubuntu Unity Remix? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!