Unity8 od teraz nazywa się Lomiri

Unity8 od teraz nazywa się Lomiri

UBports – grupa odpowiedzialna za dalszy rozwój takich projektów jak Ubuntu Touch oraz Unity – właśnie oświadczyła, że zmieniła nazwę środowiska Unity8 na Lomiri. Czyżby miałby to być zwiastun ogromnego rozwoju projektu?

Unity8 zmienia nazwę na Lomiri, żeby nie kojarzyć się z silnikiem graficznym Unity

Po porzuceniu przez Canonical, dalszym rozwojem Unity8 zajmuje się grupa UBports. Unity to bez wątpienia świetne środowisko i bardzo miło je wspominam. Ba! Nadal nie znalazłem innego DE, z którego korzystałoby mi się równie przyjemnie. Dlatego też niezbyt rozumiem dlaczego Canonical porzuciło tak świetny projekt i wróciło do GNOME, na które narzeka wielu użytkowników Linuxa.

Warto przeczytać: Lubisz Unity z Ubuntu? UmixOS jest dla Ciebie, choć najpierw będziesz musiał zapłacić

Nazwa Unity8 niestety przynosiła wiele problemów. Po pierwsze, kojarzy się ona z silnikiem graficznym Unity, co dla wielu było pewnym problemem. Po drugie, paczki Unity8 produkowane dla innych systemów niż Ubuntu, zawierały słowo ubuntu, co także bywało problematyczne. Dlatego też deweloperzy z UBports postanowili zmienić nazwę Unity8 na Lomiri. Oczywiście dalej jest to ten sam projekt, jednak właśnie ogłoszona zmiana ma rozwiązać przed chwilą wspomniane problemy.

Warto zobaczyć: Ubuntu Touch na PinePhone działa niezwykle dobrze!

Lomiri ma być nowoczesnym środowiskiem graficznym nie tylko na smartfony, ale również tablety, laptopy i desktopy. Przyznam szczerze, że chętnie chciałbym zobaczyć stabilną wersję Lomiri na desktopie. Pozwoliłoby mi to wrócić do świetnych wrażeń z używania Unity7, a przy tym korzystać z produktu nowocześniejszego i dalej rozwijanego.

Jak wspominacie środowisko graficzne Unity? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!