Strona główna Aktualności Nowy laptop VAIO SX12 ma aż 9 portów, w tym... złącze VGA

Nowy laptop VAIO SX12 ma aż 9 portów, w tym… złącze VGA

-

Minimalistyczny design współczesnych urządzeń wymusza na producentach stosowanie w laptopach coraz mniejszej ilości portów. Idealnym tego przykładem był Macbook 12, który był wyposażony w zaledwie jeden port. Nowy laptop VAIO SX12 udowadnia, że można współcześnie stworzyć nowocześnie wyglądający laptop bez kompromisów.

Mała obudowa VAIO, a mieści wiele

VAIO SX12 jest niewątpliwie skierowany dla osób, którzy na co dzień potrzebują dostępu do wielu portów. Laptop został wyposażony bowiem w następujące wejścia: trzy porty USB-A, jeden port USB-C, slot kart SD, wyjście HDMI, gniazdo słuchawkowe, port Ethernet oraz wyjście VGA. A to wszystko w poręcznej obudowie! Ponadto w obudowie znajdziemy klasyczny port do ładowania 5V, przez co możemy ładować laptopa jednocześnie przesyłając obraz na inny ekran przy użyciu portu USB-C.

 

Laptop ma bowiem 12,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Producent chwali się, że dzięki zmniejszonym ramkom ekran ten jest on 16% większy w stosunku do poprzednika, VAIO S11. Na pokładzie znajdziemy również, w zależności od konfiguracji, procesor Intel Core i5 lub Intel Core i7 (ósmej generacji), opcjonalnie z modułem LTE. A to wszystko przy niewielkiej wadze, wynoszącej zaledwie 888 gramy.

Tablet 2w1 od VAIO z Windowsem trafił do Europy

Dostępna w VAIO SX12 klawiatura jest pełnowymiarowa oraz cechuje się rozstawem klawiszy wynoszącym 19 mm. Naturalnie ma ona podświetlenie, a producent zachwala kulturę jej pracy, która ma pozwalać pracować w cichych miejscach, takich jak choćby sala wykładowa. VAIO oferuje także rozwiązanie zwane jako „VAIO TruePerformance”, które ma zwiększać wydajność procesora nawet o 25%.

O polskiej dystrybucji VAIO SX12 możemy zapomnieć

Na polską premierę urządzenia niestety nie można liczyć. Od 2012 roku japoński producent borykał się z problemami finansowymi. Wprowadzał wówczas liczne zmiany mające na celu przywrócenie rentowności działowi TV oraz laptopów. Jednakże zmiany nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, wskutek czego w lutym 2014 roku Sony VAIO opuściło polski rynek. W sierpniu tego samego roku spółka oddzieliła się od Sony, pod którego skrzydłami była od 1996 roku.

Jeśli zatem spodobał się Wam VAIO SX12, będziecie zmuszeni zamówić go zza granicy. Nie będzie też tanio, gdyż na lokalnym, japońskim rynku urządzenie z najuboższą konfiguracją zostało wycenione na 119 800 jenów (ok. 4200 zł), przy czym najdroższa wersja kosztuje ponad 7200 zł. Ale jeśli poszukujecie wydajnego sprzętu bez kompromisów, drugiego takiego chyba nie znajdziecie.

A co Wy sądzicie o VAIO SX12? Znacie jakiś inny, podobnie wyposażony współczesny laptop?

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej