Strona główna Aktualności Tablet 2w1 od VAIO z Windowsem trafił do Europy

Tablet 2w1 od VAIO z Windowsem trafił do Europy

-

Zapewne wielu z was kojarzy VAIO czyli submarkę Sony. Jeszcze parę lat temu laptopy tej firmy cieszyły się ogromną popularnością, ale ostatnio tak naprawdę wszyscy o niej zapomnieli. Czy tablet oznaczony jako A12 sprawi, że sytuacja się zmieni? Przyjrzyjmy mu się bliżej!

VAIO A12 w Europie

Nowość od Sony na Starym Kontynencie nie jest tania. Ceny VAIO A12 będą zaczynać się od 2299 euro co daje nam około 9840 zł. Oczywiście profesjonalny sprzęt musi swoje kosztować, ale czy tablet japońskiego producenta możemy nazwać urządzeniem dla profesjonalistów? Na jego froncie znajdziemy ekran IPS o przekątnej 12,5 cala i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Oczywiście sam wyświetlacz jest w pełni dotykowy. W zestawie znajdziemy także specjalny rysik oraz klawiaturę, która przekształca tablet w pełnoprawny laptop. Sam tablet waży zaledwie 0,6 kg, a z zamontowaną klawiaturą 1,22 kg.

vaio a12 5

VAIO A12 posiada baterię o pojemności 38 Wh, która pozwala na około 8 godzin pracy. W klawiaturze zamontowano jednak drugie ogniwo wydłużające czas pracy do aż 15 godzin. I to tak naprawdę jest główna zaleta nowości japońskiego producenta. Co więcej po podłączeniu klawiatury użytkownicy do dyspozycją mają trzy porty USB, HDMI, VGA, Ethernet oraz czytnik kart SD. Oczywiście nie zabrakło także USB typu C, złącza słuchawkowego, czytnika linii papilarnych oraz slotu na karty SIM ze wsparciem 4G LTE.

vaio a12 2

Za wydajność odpowiada Intel Core i5-8200Y lub Core i7-8500Y. Słabsza jednostka wspierana jest przez 8 GB RAM LPDDR3, a na dane przeznaczone jest dysk PCIe 256 GB. Intel Core i7 wspierany jest przez 16 GB RAM-u, a użytkownik może gromadzić pliki na dysku o pojemności 512 GB. Na pleckach tabletu umiejscowiono 8-megapikselowy aparat, a na froncie 2-megapiskelowe oczko.

vaio a12 1

Czy VAIO A12 zdobędzie swoich fanów? Prawdę mówiąc nie będzie to łatwe. Osoby, które chcą przeznaczyć prawie 10000 na sprzęt mogą kupić coś zdecydowanie mocniejsze dopiero co debiutującego w Europie urządzenia japońskiego producenta. Oczywiście mobilności VAIO A12 nie można odebrać, ale to tylko jeden z wielu czynników, na który użytkownicy zwracają uwagę przy zakupie tego typu sprzętu.

vaio a12 4

Co myślicie o VAIO A12 i przede wszystkim jego cenie? Czy prawie 10000 zł za tablet z Windowsem i doczepianą klawiaturą to zbyt wygórowana cena? Czekamy na komentarze!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej