Viaplay wycofuje się z Polski i nie tylko!

viaplay

Jak się okazuje, usługa streamingowa Viaplay, znana z oferowania transmisji wydarzeń sportowych, opuści polski rynek!

Viaplay nie dla Polski

Viaplay to usługa streamingowa, która w Polsce wystartowała niemalże równo 2 lata temu. Usługa wyróżnia się dostępem do skandynawskich produkcji (wszak Viaplay stamtąd pochodzi) oraz dostępem do transmisji wydarzeń sportowych. W zasadzie ta druga cecha miała być główną zaletą.

Viaplay jednak nie miało łatwo na polskim rynku, spotkałem się ze sporym hejtem na platformę, a do tego kilkukrotnie zwiększano ceny. Jak się teraz okazuje, usługodawcy zamierzają opuści polski rynek.

Firma przedstawiła swoje wyniki finansowe za II kwartał 2023 roku i w ramach optymalizacji opuści takie rynki jak: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone oraz Kanada. VOD Viaplay ma skupić się na krajach skandynawskich (skąd pochodzi) oraz na Holandii.

Informacja od Viaplay

Póki co, nie wiemy kiedy faktycznie firma opuści nasz rynek, ale zapewne w najbliższym czasie. Przypuszczamy, że Viaplay rozpocznie również proces odsprzedaży praw do transmisji wydarzeń sportowych, co da szansę innym usługodawcom na zaoferowanie czegoś ciekawego.

Źródło: android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!