Visionox pokazuje… zwijany ekran do smartfona

visionox 1

W kwietniu opisywaliśmy dla Was elastyczne wyświetlacze od Visionox. Były to prototypy ekranów, które miały trafić do urządzeń różnych twórców. Zastanawialiśmy się wtedy nad Xiaomi Mi Flex, który pojawił się już na rynku, ale pod nazwą Mi Mix Alpha. To telefon z wielokrotnie zagiętym ekranem, który owija całą bryłę.

Trzy innowacje od Visionox – składane smartfony coraz bliżej

Na konferencji Visionox pokazało inne rozwiązania, które już wkrótce mogą trafić na smartfonowy rynek. Gałąź elastycznych i składanych telefonów rozwija się ostatnio coraz bardziej dynamicznie. Najświeższym dziełem, które możemy podziwiać jest składana Motorola RAZR.

Zobacz też: Czekacie na Motorolę Razr w Europie? Szykujcie portfele, będzie bardzo drogo!

Coś podobnego pokazał Visionox, jednak jego kocept telefonu wygląda jak typowy smartfon. Z tą różnicą, że składa się w połowie tak, że podczas transportu ekran jest zabezpieczony, a sam telefon może mieć większe rozmiary, a i tak nie będzie wystawał z kieszeni. Firma podaje, ze ich elastyczne ekrany posiadają o 30% mniejszą grubość, co pozwoli w ich mniemaniu na zlikwidowanie pojawiających się fałd.

visionox składany

Kolejną “nowością” jest rolowany ekran. Dlaczego napisałem to w cudzysłowie? Podobne rozwiązania widzieliśmy już wcześniej i tak naprawdę wciąż czekamy na wykorzystanie ich w praktyce. Panel wyposażony jest w technologię samolaminowania. Ekran AMOLED od Visionox można rolować w promieniu 7 mm. W tym przypadku nie pokazano gotowego urządzenia, a samo działanie ekranu.

visionox rolowany ekran

To nie jedyny zaprezentowany sprzęt, ponieważ pokazano również bezramkowego smartfona, z ramką 1,5 mm u dołu i ramkami 0,7 mm z trzech pozostałych stron. Daje to około 97% ekranu na przodzie. Zastanawia mnie jednak czy ten telefon posiada głośnik do rozmów.

visionox bezramkowy

Panel AMOLED użyty w Mi Note 10 również został wykonany przez Visionox. Może to oznaczać, że jeśli niedługo zobaczymy ciekawy składany smartfon, to wyjdzie on własnie spod marki pomarańczowego producenta. Mam nadzieję, że owoce tej współpracy poznamy niebawem.

Składany czy rolowany smartfon? Jak wyobrażacie sobie takie urządzenia? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!