Vivo prezentuje własne słuchawki TWS z topowym chipem Qualcomma

Vivo prezentuje własne słuchawki TWS z topowym chipem Qualcomma

Vivo NEX 3 to nie jedyna z właśnie zaprezentowanych nowości chińskiego producenta. Na rynek trafiają także zupełnie nowe słuchawki bezprzewodowe nazwane po prostu vivo TWS Earphones. Sprzęt ten ma być czymś przeznaczonym dla naprawdę wymagających użytkowników, którzy oczekują wyjątkowo dobrej jakości dźwięku. Przyjrzymy się bliżej nowym słuchawką producenta z Państwa Środka!

vivo TWS Earphones

Za jakość dźwięku odpowiedzialny jest najnowszy flagowy chip Qualcomm QCC5126 oraz przetwornik o średnicy aż 14,2 mm. Według zapewnień producenta wykorzystanie tego rozwiązania ma poprawić jakość dźwięku o jakieś 300%. Nie do końca rozumiem wyrażania jakości dźwięku w wzroście o ileś procent, ale domyślam się, że w ten sposób firma vivo chciała zaznaczyć, że będzie po prostu bardzo dobrze. Jednocześnie chip Qualcomma zmniejsza zużycie baterii o jakieś 30%. vivo TWS Earphones wspierają kodeki aptX oraz AAC. Oczywiście nadal jest to transmisja stratna, ale producent z Państwa Środka deklaruje, że użytkownik nie usłyszy różnicy pomiędzy kablem a transmisją bezprzewodową.

Vivo prezentuje własne słuchawki TWS z topowym chipem Qualcomma

Zobacz także: Vivo NEX 3 oficjalnie zaprezentowany. Chiński producent po raz kolejny udowadnia, że chce zaskakiwać!

Każda z słuchawek waży zaledwie 4,4 grama. Samo urządzenie na jednym ładowaniu może pracować przez jakieś cztery godziny, ale oczywiście w zestawie znajdziemy pokrowiec, który pełni także rolę banku energii. Power bank pozwala nam naładować słuchawki aż sześciokrotnie, a co za tym idzie w sumie jesteśmy w stanie osiągnąć 24 godziny ciągłego odtwarzania ulubionej muzyki czy filmów.

Vivo prezentuje własne słuchawki TWS z topowym chipem Qualcomma

Na obu słuchawkach znajdziemy panele dotykowe, których funkcjonalność może być dostosowana pod potrzeby użytkownika przy pomocy dedykowanej aplikacji. Tym samym w prosty sposób jesteśmy w stanie zmieniać utwory, głośność czy wybudzić asystenta głosowego. Co z ceną? Sprzedaż w Chinach rozpocznie się już 28 września tego roku. Za vivo TWS Earphones trzeba będzie zapłacić 999 juanów czyli około 555 zł. Z jednej strony sporo, a z drugiej jeśli zapewnienia producenta z Państwa Środka okażą się prawdą to może być to świetne rozwiązanie dla bardziej wymagających użytkowników. Na tę chwilę nie wiemy nic na temat premiery globalnej.

Vivo prezentuje własne słuchawki TWS z topowym chipem Qualcomma

Co myślicie o vivo TWS Earphones? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!