Vivo ujawnia plan aktualizacji swoich smartfonów do FunTouch OS 10

Vivo ujawnia plan aktualizacji swoich smartfonów do FunTouch OS 10

Jakiś czas temu Vivo opublikowała w sieci grafiki przedstawiające czcionki, które mieliśmy znaleźć w nowej wersji nakładki tego producenta. Teraz nakładka ta została oficjalnie opublikowana, a co więcej firma z Państwa Środka ujawniła światu, które urządzenia w najbliższym czasie otrzymają aktualizację!

FunTouch OS 10 w końcu oficjalnie!

Premiera nowej nakładki chińskiego producenta odbyła się na tej samej konferencji co prezentacja Vivo X30. I to własnie ten smartfon jest pierwszym urządzeniem, które korzysta z FunTouch OS 10. Czym nakładka ta będzie się wyróżniać? Producent z Państwa Środka chciał skupić się przede wszystkim na zdecydowanie lepszej niż dotychczas optymalizacji, a to ma przełożyć się także na lepsze zarządzanie energią. Tym samym smartfony powinny dłużej działać na jednym ładowaniu, a taka zmiana bez wątpienia przypadnie do gustu samym użytkownikom. Co więcej Vivo chciało zdecydowanie poprawić bezpieczeństwo i to także się udało.

Vivo ujawnia plan aktualizacji swoich smartfonów do FunTouch OS 10

W pierwszej kolejności aktualizację otrzymają: NEX 3, NEX 3 5G, Vivo X27, Vivo X27 Pro, NE Dual Screen oraz Vivo S5. Aktualizacja dla tych modeli do najnowszej wersji FunTouch OS rozpocznie się już w lutym przyszłego roku. Niestety, ale chiński producent nie ujawnił czy aktualizacja ta dotyczy jedynie chińskiej wersji nakładki czy także tej globalnej. W drugiej puli aktualizację otrzymają: Vivo Z5, Vivo Z5i, Vivo Z5x, Vivo S1 oraz Vivo S1 Pro. Ostatnia pula zawiera takie urządzenia jak: Vivo X21s, Vivo X23, Vivo X23 Symphony Edition, Vivo Z3 oraz Vivo Z3i.

Zobacz także: Vivo V17 debiutuje w Indiach. To naprawdę ciekawy średniak!

Oczywiście w każdej z puli aktualizacje będą rozsyłane falami. To oznacza, że nie wszyscy użytkownicy otrzymają w tym samym czasie FunTouch OS 10. Co więcej nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy smartfony z drugiej oraz trzeciej puli otrzymają najnowszą wersję nakładki chińskiego producenta. Jeśli zatem korzystanie z urządzeń Vivo to musicie uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o smartfonach Vivo? Czekacie na FunTouch OS 10? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!