vivo Z1 Pro zadebiutuje już 3 lipca. Gamingowy smartfon ze średniej półki nadchodzi wielkimi krokami!

vivo Z1 Pro zadebiutuje już 3 lipca. Gamingowy smartfon ze średniej półki nadchodzi wielkimi krokami!

Pierwsze informacje dotyczące vivo Z1 Pro pojawiły się kilka dni temu. Już wtedy mówiło się, że urządzenie to będzie sprzętem przeznaczonym przede wszystkim dla graczy. Teraz informacje te tylko się potwierdzają, ale możemy być wręcz pewni, że nie będzie to flagowiec!

Gamingowy średniak

Smartfony dla graczy kojarzą nam się przede wszystkim z topowymi podzespołami. Bardzo mocne procesory, ogromne ilości RAM-u czy specjalne systemy chłodzenia mają sprawić, że urządzenia te będą wyróżniać się na tle konkurencji niesamowitą wydajnością. Wszystko wskazuje na to, że firma vivo chce podejść do tematu w zupełnie inny sposób. Model oznaczony jako Z1 Pro zadebiutuje już 3 lipca w Chinach. Na tę chwilę nie wiemy czy smartfon ten kiedykolwiek trafi do sprzedaży na rynku globalnym.

vivo Z1 Pro zadebiutuje już 3 lipca. Gamingowy smartfon ze średniej półki nadchodzi wielkimi krokami!

Zobacz także: Plakat zapowiadający premierę vivo IQOO Neo pojawił się w sieci. Znamy także prawdopodobną specyfikację!

Według najświeższych plotek urządzenie to będzie działać pod kontrolą Qualcomm Snapdragona 712. Jednostka ta będzie wspierana przez 4 GB lub 6 GB RAM-u. vivo Z1 Pro ma otrzymać specjalne tryby dla graczy, takie jak Game Center czy Game Cube, oraz optymalizację zapewniającą dużo lepszą wydajność w grach. I tak naprawdę Snapdragon 712 powinien w zupełności wystarczyć większości użytkowników, nawet tym, którzy lubią zagrać w najbardziej wymagające produkcje mobilne.

Warto przeczytać: Pełna bateria w 13 minut? VIVO może to zagwarantować!

vivo Z1 Pro ma otrzymać także wyświetlacz IPS LCD o przekątnej 6,53 cala i rozdzielczości FullHD+. W górnej części ekranu znajdziemy 32-megapikselowy aparat do zdjęć typu selfie ukryty w niewielkiej dziurze. Na pleckach zostaną natomiast umiejscowione trzy oczka oraz czytnik linii papilarnych. Zdjęcia będą wykonywane przy pomocy 16 Mpix aparatu głównego oraz dodatkowych 8 Mpix oraz 2 Mpix. Smartfon zadebiutuje z Androidem 9 Pie oraz nakładką FunTouch OS 9. Na tę chwilę nie znamy niestety ceny urządzenia. Stworzenie jednak mocniejszego średniaka, który skierowany jest przede wszystkim do graczy może sprawić, że gamingowe smartfony staną się zdecydowanie bardziej popularne. Nie każdy chce wydawać ogromną kwotę na flagowca, a średniopółkowce są czymś na co większość użytkowników może sobie pozwolić. Pozostaje nam czekać na premierę vivo Z1 Pro!

Co myślicie o vivo Z1 Pro? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!